Facebook, Messenger Day özelliğiyle Snapchat’e özenmeye devam ediyor

Facebook, Messenger Day özelliğiyle Snapchat’e özenmeye devam ediyor

Facebook’tan ayrı bir platform haline gelmeye çalışan Messenger uygulaması, Snapchat’in temel özelliği ‘Hikayeler' benzeri Messenger Day ile şimdilik sadece Polonya’da görücüye çıkıyor.

Messenger Day ile tıpkı Snapchat gibi 24 saat sonra silinecek fotoğraf ve video paylaşımları yapabilecek olan kullanıcılar, aynı zamanda fotoğraflara yazı yerleştirip, çizim ve filtre ekleyebiliyor. Gün içinde yapılan paylaşımların toplandığı ‘My Day’ (Benim Günüm) ile listemizdeki arkadaşlarımızın hikayelerini görebiliyoruz. Snapchat’ten farklı olarak ise Messenger Day daha çok ‘sticker' odaklı gözüküyor. Birçok kategoride toplanmış sticker’lar ile kendimizi nasıl hissettiğimizi, yapmak istediklerimizi ve başka durumları da detaylı olarak ifade edebiliyoruz.

Bir süre önce Instagram’a gelen Instagram Stories özelliği ile yapmaya çalıştığını şimdi de Messenger ile denemeye kalkan Facebook, akıllıca bir hamleyle Snapchat’in henüz geniş bir kitleye ulaşmadığı Polonya’yı yeni özelliğini test etmek için kullanıyor. Facebook'tan gelen açıklama da bunu doğrular nitelikte: “Messenger, insanların gün içinde yaşadıklarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak için geldikleri bir yer. Bu gelişmelerin görsel olarak da paylaşılmasını sağlayabilmek adına Polonya’da küçük bir test yapıyoruz. Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar."

Messenger Day sadece Messenger uygulaması ile kullanılabilecek. Paylaşılan hikayeleri Facebook üzerinden görebilmek mümkün olmayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.