Teleport: İstanbul'un yaşam ve girişim koşullarını dünya ile kıyaslayın

Teleport: İstanbul'un yaşam ve girişim koşullarını dünya ile kıyaslayın

İnternet girişimcilerinin bir ofisten uzak çalışabilmesi kadar yaşadığı şehri değiştirmesi de kolaylaşıyor. Teleport.org da bu konuda küresel bir başvuru kaynağı olmak istiyor ve dünyanın farklı şehirleri hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Teleport'un temel amacı ihtiyaçlarınıza uygun bir şehir bulmanızı sağlamak. Bunun için şehirler hakkında 180 farklı veri noktasına dokunuyor. Bir şehirden başka bir şehre taşınmanız ve orada kalabilmeniz için gerekli tüm bilgileri sunmak için Eightball, Directory, Runway, Zen gibi farklı servisler sunuyor.

Teleport, sadece şehirlerin yaşam skorlarını belirlemekle kalmıyor. İklimden güvenliğe kadar bir çok detaya yer veriyor ve girişim ekosistemi ile farklı pozisyonlar için maaş istatistiklerini de paylaşıyor.

teleport-org

Şu anda 250'den fazla şehir hakkında detaylı bilgiler sunan Teleport'ta ikili şehir kıyaslaması yapılabiliyor. Türkiye'den şimdilik iki şehir (Istanbul ve Ankara) yer alıyor ki bu iki şehrin en azından girişim ekosistemimizin yüzde 90'ını kapsadığını söylemek sanırım yanlış olmaz.

sten-tamkivi
Sten Tamkivi, CEO - Teleport

2014 yılında Skype'ın ilk çalışanlarından oluşan bir ekibin hayata geçirdiği Teleport'un 5 farklı şehirde çalışanları bulunuyor. Girişimin kurucu ortağı ve CEO'su olan Sten Tamkivi, Teleport'un Türkiye'de de tanınmasını ve Türkiye çapında büyümesini istediğini de bizimle paylaşıyor.

Andreessen Horowitz, SV Angel, Seedcamp ve farklı melek yatırımcılardan yatırım alan Teleport'un gelir modeli ise kurumsal müşterilere özel Teleport Professional üyelik tipine dayanıyor. Kurumlar için detaylı bir analitik ve öngörü araçları sunan Teleport'un CEO'su Tamkivi, şirketlerin farklı ülkelerdeki yetenekleri kendine çekebileceğine işaret ediyor.

Teleport for Developers ise geliştiricilere Teleport'un verilerinden faydalanma imkanı sunuyor.

Eğer siz de İstanbul ve Ankara'nın diğer şehirlerle kıyaslamasını yapmak istiyorsanız teleport.org'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.