Dreamcommerce, hazır e-ticaret platformu ZenCommerce ile Türkiye pazarında büyümek istiyor
E-Ticaret

Dreamcommerce, hazır e-ticaret platformu ZenCommerce ile Türkiye pazarında büyümek istiyor

Polonya merkezli Dreamcommerce, hazır e-ticaret platformunu Zencommerce.com markasıyla Türkiye'de yaygınlaştırmak istiyor.

E-ticarette yeni bir yükseliş dönemine halen girebilmiş değiliz. Ancak bu durum ülkemizin büyük bir e-ticaret potansiyeline sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Dreamcommerce de bu potansiyeli dikkate alarak e-ticarete adım atmak isteyenlerin ilk adresi olmak istiyor.

E-ticaret mağazası açmak isteyenler için anahtar teslim bir altyapı sunan Zencommerce, yıllık belli bir ücret karşılığında e-ticaret sitenizi kolayca açmanızı sağlıyor. Web sitenizin yanısıra seçeneğiniz pakete göre Facebook mağazanızı da açabiliyor. Platform içi uygulamalara sahip olan girişim, mağazasını zenginleştirmek isteyen kullanıcıların özel ihtiyaçlarına da yanıt veriyor.

zencommerce-eticaret-paketi

Dreamcommerce'in Türkiye operasyonu Emre Gülas (Zencommerce Türkiye Ülke Müdürü) tarafından yürütülüyor. Gülas'dan aldığımız bilgilere göre Dreamcommerce şu anda 15 binden fazla internet mağazasına ev sahipliği yapıyor ve Türkiye pazarıyla bu sayıyı daha yukarılara çıkarmak istiyor. Kurulduğu Doğu Avrupa pazarından sonra Hindistan pazarında da büyümeye başlayan Dreamcommerce, Mart ayında adım attığı Türkiye'de de üst sıralara oynamak istiyor.

"Türkiye'de e-ticaretin perakendeye oranı yüzde 1,3"

Türkçe hizmet veren Zencommerce'in Türkiye Ülke Müdürü Gülas, Türkiye'de e-ticaretin perakendeye oranının sadece yüzde 1,3 olduğunu ve 2016 yılı sonunda bu oranın yüzde 2'ye çıkacağını söylüyor. Türkiye’de 2016 itibariyle 16 milyon kişinin e-ticaret yapacağına dikkat çeken Gülas, "Avrupa ve Hindistan’da elde ettiğimiz başarıyı Türkiye’de tekrarlayarak pazardan pay almak istiyoruz” diye ekliyor.

zencommerce-eticaret

Zencommerce'in güçlü yerli girişimlerin olduğu bu pazarda ne kadar pay alabileceğini elbette zaman gösterecek. Eğer platformu denemek isterseniz 14 günlük ücretsiz deneme imkanından faydalanarak kağıt üstünde değil, gerçek bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Yorumlar (15)
 1. Siteden bir cümle: "14 Milyar dolarlık Türkiye pazarında %900 kar fırsatı var", bizim bilmediğimiz ne biliyor olabilirler?

 2. Ümit Ümit

  Paketlere ait detaylı özellik bilgisi yer almıyor.

  1. Emre Gülas Emre Gülas

   Ümit bey bu talepleri dikkate alıyoruz ve gördüğümüz kadarıyla en çok talep bu noktada geliyor bununla ilgili çalışmalara arkadaşlarımız başladı en kısa zamanda sitemize eklenecek. Fakat şu anda konu ile bilgi sahibi olmak isterseniz ekibimize ulaşabilirsiniz. Bilgi vermekten memnun olurlar.

   1. Ümit Ümit

    Teşekkürler.

 3. t-soft, ideasoft vb birçok güçlü yerli firma varken biraz işleri zor başarılar.

 4. Yavuz Yavuz

  Hali hazırda kullanıyorum ve çok başarılı buluyorum. Elbette ufak tefek özelleştirme problemleri var zamanla çözülecektir diye düşünüyorum.

  1. Murat Murat

   hangi site size ait

 5. Ümit K. Ümit K.

  Merhaba,

  Uzun bir süre test ettim yazmak istedim. Fiyatlar %80 indirimle 250 TL ye kadar düşebiliyor fakat ciddi anlamda yavaş bir sistem özelliklede XML import konusunda çok zayıf.

  Ödeme sistemleri entegrasyonu yetersiz, örneğin Ipara ile entegre olmanız imkansız, alternatif olarak iyzico sunuluyor, ancak iyzico 20 gün gecikmeli ödeme aktarıyor.

  n11.com entegrasyonu yapım aşamasında şuan yok .

  Telefonla hiç aramadım fakat, eposta ve destek sistemi üzerinden cevaplar oldukça geç gelmekte (Tek soruya mesaj "görüldükten" sonra en az 24 saat geçiyor.)

  Türkiyede'ki "pahalı" eticaret paketlerine alternatif olacağını düşünmüyorum sadece "ücretsiz" opencarta alternatif olabilir.

  %80 indirim zamanında satın alarak 250 TL ye yani hosting parasına eticaret siteniz olabilir.

  Profesyonel ve entegre bir sistem istiyorsanız kesinlikle tavsiye etmem , az sayıda ürünü içeri ve dışarı XML vermeden satmak istiyorsanız işinizi görür.

  Saygılarımla.

  1. Emre Gülas Emre Gülas

   Merhaba Ümit bey değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz. Yorumunuzda yer alan bazı noktalara açıklama getirmek zorundayım. XML import uygulaması alışılmış yöntemlerde daha ağır çalıştığı konusunda yorumlarınızı yazılım geliştirme ekibimizle paylaşıyoruz. Bu uygulamanın daha iyi hale getirilmesi bizimde önem verdiğimiz bir konu fakat bir uygulamanın sorununu sisteme mal etmek uygun olmayacaktır. Yazılım hızı sorunsuz ve bir çok rakibimizden çok daha iyi durumdadır Google sayfa hızı testlerindede görülebilir.

   Ödeme sistemleri konusunda faydalı ve etkili bir iş ortaklığı kurmak için çalışmalarımız devam ediyor.

   En önemlisi ise 24 saat konusunda yanıltıcı bir beyan olmuş tarafınızdan gelen taleplerin büyük çoğunluğuna gün için bir kaç saat içinde ve mesai sonrası gönderilen taleplere ise 24 saati geçmeden yanıt verilmiş. Muhakkak üzerinde durumlası gereken talepler için biraz zaman harcanacaktır ve buda normaldir.

   Anlayışınız için teşekkür eder zencommerce.com altyapısı ile kurduğunuz e-ticaretinizde başarılar dilerim.

   1. Bende düzeltmek isterim genelde sistemi xml import kısmında test ettim, bundan mütevellit yavaşlığa değindim. Sistemin genel hızı çok iyi düzeyde.

    Fiyat çok uygun kampanyalı süreçte neredeyse yıllık hosting fiyatına profesyonel eticaret sistemi +3 aylık SSL alabiliyoruz. Özelliklede sözde ücretsiz OpenCart'ı Türkiye'de tarihe gömebilir :)

    Tavsiye ederim, saygılar.

   2. Halim Halim

    Emre Bey merhaba sistemi inceledim gayet güzel. İlerleyen zamanlarda daha da gelişecektir umuyorum. Hemen bir projede kullanabilirdik fakat istediğimiz ödeme altyapısı henüz yok. Sıf bu yüzden kullanamadık bilginize.

 6. Duygu Duygu

  %900 oranının hangi veriye dayandığını ben de çok merak ettim, Emre beyin yanıtlamadığı tek soru bu sanırım :)

 7. Herkese tekrar merhaba, eski yorumlarımı okuyarak ZENCOMMERCE sistemine ne zaman BULASTIGIMI görebilirsiniz.

  Yaklasık 4 aydır kullanmaktayım ve kelimenin tam anlamıyla BERBAT , Webrazziden görerek kullanmaya basladigim icin buradan bu tanıtım yazisini gorerek ZENCOMMERCE kullanmaya baslayacak arkadasları uyarmak isterim.

  Evet sistem ucuz ve urun ekleme cıkarma vb. standart sayfaları hızlı calısıyor, peki dedikleri gibi sunucular Turkiyede mi ? Hayir.

  Peki 4 aydır bugun yarin ve kısa surede ekliyoruz dedikleri n11 BASİT xml eklentisi eklendi mi hayir ?

  Peki sistem hangi sanal pos altyapilarini destekliyor, sadece iyzico, peki iyzico paranızı yaklasık 1 ay bekletiyor mu evet ?

  Peki XML import ederken, ben urune ait her fotografı cekebiliyor muyum hayir. Yok sizin xml kaynaginizda sorun var demeyin ven ayni kaynagi n11 e aktarirkende kullanıyorum daha once opencarttada kullandım ve turkiyede 50 den fazla kisi bu xml kaynagini sorunsuz kullaniyor.

  Peki XML import ederken her seferinde yani her importta urun sayfasinin altina aynı fotografı tekrar çekiyor mu EVET !

  Peki sadece basit stok guncelleme yapabiliyor muyuz HAYİR her seferinde tum verileri import etmemiz gerekiyor!!!

  Ve teknik destek konusunda cok yavaslar zannediyorum once zencommercenin yurt disi ile iletisime gecerek size daha sonra yanit veriyorlar .

  Bu saydiklarımin hepsini gerekli ekran fotografları mesaj kayıtlarıyla belgelerim kesinlikle ucuz diye bulasmayın iş yapamazsınız ticaretinize engel olur . Daha once onermistim ancak 4 ayda hiç bir gelisme yok sabırla beklememize ragmen. Zencommercenin hizmeti kusurludur ve eksiktir !

 8. Son derece profesyonel ekip. E-ticaretle ilgili birçok şeyi Zencommerce ekibinden öğrendim. En azından denemenizi tavsiye ederim. E-ticaret pazarında ileride önemli yerleri olacağını düşünüyorum.

 9. Oyshonun bağlı olduğu güvenlik firması nedir acaba bilen varmı bu kapılarda duran güvenlikler oluyor yâ onların hangi firmadan olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Bir güvenlik personelini şikayet etmek istiyorum ama bir türlü bulamadım bağlı oldukları firmayı