Google yeni sohbet uygulaması Allo'yu yayınladı

Google yeni sohbet uygulaması Allo'yu yayınladı

Arama motoru devi Google, akıllı mesajlaşma uygulaması Allo'yu yayınladı.  Google'ın Android ve iOS platformları için geliştirdiği mesajlaşma uygulaması, Google'ın bir hayli çetin olan mesajlaşma uygulamaları pazarında yeni umudu olarak nitelendirebiliriz. Bildiğiniz üzere Google, görüntülü konuşma uygulaması Duo'yu geçtiğimiz ay yayınlamış ve uygulama sadece 1 haftada 5 milyon defa indirilmeyi başarmıştı.

Google Allo, arama ihtiyaçlarını da düşünerek aramalarınızı uygulamanın dışına çıkmadan yapabilmenizi sağlayan bir uygulama olarak tasarlanmış. Sohbet esnasında uçuş bilgisi kontrolü ya da restoran araması gibi pek çok işlemi sürdürebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Akıllı Yanıt özelliği sayesinde mesajlara tek birer dokunuş ile otomatik cevaplar vermeniz mümkün.

Google Allo ile fotoğraflar, emojiler ve etiketler de daha ön plana gelmiş. Bu tarz ifadelerle de mesajlaşmalarınızı sürdürebilmeniz mümkün oluyor. Bu tarafta Google içerikleri oluşturmak için bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliğine gitmiş. Bu yüzden özgün pek çok tasarımı Allo'da görmemiz mümkün.Allo uygulamasında Google Asistan özelliği de mevcut. Bu asistan sayesinde bir adresi kaydedebilir, YouTube videosunu paylaşabilir, güncel haberleri ve hava durumunu okuyabilir, trafikten aberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde spor müsabakalarının ya da uçuşlarınızın saati de Allo'nun içindeki asistanda gizli. Google Asistan özelliğini gittikçe yaygınlaşacağı ve bu tarz bot uygulamaların ya da asistanların sayılarının artacağı da aşikar. Bakalım Google, mesajlaşma uygulaması Allo ile, WhatsApp gibi rakiplerine yetişip çok geniş çevrelerce kullanılmayı başarabilecek mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.