Girişimlere 30 milyon dolar yatırım yapmak için fon açan Razer halka açılmayı planlıyor

Girişimlere 30 milyon dolar yatırım yapmak için fon açan Razer halka açılmayı planlıyor

Oyun aksesuarları üreticisi Razer'ın kurucu ortağı ve CEO'su Min-Liang Tan katıldığı bir konferansta Razer'ın halka açılmak için fırsat kolladığını açıkladı. Razer'ın değerlemesi bu yılın başında aldığı yatırımla birlikte 1,5 milyar doları aşmış durumda.

2005 yılında, California'da kurulan girişim oyun faresi üreterek başladığı yolculuğuna bugün yüksek kalitede oyun donanımları ve oyun aksesuarları satarak devam ediyor. Bununla birlikte zVentures adlı bir yatırım şirketi kurduğunu açıklayan Razer, 30 milyon dolarlık fon ayırdığını açıklamış ve bu fonla girişimlere yatırım yapmaya başlayacağını duyurmuştu. Razer özellikle nesnelerin interneti, büyük veri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik girişimleriyle ilgileneceğini de açıkladı.

Finansal açıdan oldukça iyi durum olduğunu tahmin edebileceğimiz Razer, piyasadaki en pahalı ancak kalitesiyle de adından söz ettiren ürün yelpazesine sahip. Halka açılmak için doğru zamanı kollayan Razer'ın finansal tabloları ile ilgili bilgilerin ise halka arz tarihi yaklaştıkça okuyabileceğiz gibi gözüküyor. Şimdilik özel bir şirket olarak yoluna devam eden Razer'ın artık halka arz etme kararı kesinleşmiş gibi gözüküyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.