SpaceVR sanal gerçeklik kameralı uydusunu uzaya fırlatmaya hazırlanıyor

SpaceVR sanal gerçeklik kameralı uydusunu uzaya fırlatmaya hazırlanıyor

Dünyanın ilk sanal gerçeklik kameralı uydusu olduğunu söylediği Overview 1'i uzaya göndermeye hazırlayan SpaceVR, sanal uzay turizmi ve uzaydan canlı yayın gibi konularda deneyler yapacak.

Overview 1 uydusu, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (International Space Station) gidecek olan SpaceX'in CRS-12 aracıyla taşınacak.

Overview 1, 4K kalitede 360 derece video çekebilen iki yüksek kaliteli kamera bulunduracak. Dünyaya gönderilecek olan görüntülerin sanal gerçeklik gözlükleri kullanılarak erişilebilir olması planlanıyor. Böylece sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde uzaydan canlı yayınla görüntüleri evden izlemek mümkün olacak.

Nisan ayında 1.25 milyon dolarlık tohum yatırımı alan SpaceVR, bu yatırım Overview 1'i geliştirmek için kullanacak. Sanal gerçeklik turlarını ön sipariş olarak satmaya başlayan SpaceVR, 1 yıllık abonelik için 35 dolar, hayat boyu sınırsız abonelik için ise 99 dolar talep ediyor. SpaceVR'ın Overview 1 uydusunun, Haziran 2017'de uzaya fırlatılması ve yörüngeye yerleştirilmesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.