Türkiye'nin en büyük girişimcilik yarışması Webrazzi Arena için başvurular devam ediyor
Etkinlikler

Türkiye'nin en büyük girişimcilik yarışması Webrazzi Arena için başvurular devam ediyor

Türkiye'nin en büyük girişimcilik yarışması olarak tarif edebileceğimiz Webrazzi Arena; ilk olarak geçen yıl düzenlenmiş ve büyük bir yankı uyandırmıştı.

12 girişimin birbirinden değerli juri üyeleri önünde sunum ve demo yapıp kendilerini adeta girişimcilik dünyasının merkezine yerleştirdiği Webrazzi Arena için bu senenin başvuruları da kısa bir süre önce açıldı.

Eğer girişimciyseniz ve 19 Ekim'de düzenlenecek olan Webrazzi Summit 2016'da girişiminizi sahneye taşımak istiyorsanız yazının sonundaki formu doldurabilir ya da bu bağlantı üzerinden ilerleyebilirsiniz. Unutmayın, başvurular 31 Ağustos Çarşamba günü saat 18'de sona eriyor!

Girişimcilerden hiçbir şey beklemeden, girişimlere çok büyük bir 'marketing' ve 'networking' şansı sunan Webrazzi Arena'nın faydalarına madde madde yer vermek gerekirse; girişimciler,

 1. Türkiye ve bölgenin en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit 2016’da, yine Türkiye ve bölgenin en önemli girişimcilik yarışmasında yer alarak potansiyel iş ortakları ve yatırımcılara kolayca ulaşabilirler.
 2. Ücretsiz olarak Webrazzi Summit 2016’ya katılabildikleri gibi Startup Lounge’a da yine ücretsiz olarak dahil olabilirler. (Startup Lounge için Webrazzi Summit 2016’nın en önemli parçalarından biri diyebiliriz. Girişimlerin potansiyel müşteri, iş ortağı ve yatırımcılarla buluşma şansı yakalayacağı bu özel alanda etkinlik süresince onlarca girişim yer alacak.)
 3. Webrazzi Summit 2016'nn 2 bine yakın katılımcısı ve binlerce canlı yayın izleyicisine aynı anda ulaşarak yüksek miktarda geri bildirim toplayabilirler.
 4. Webrazzi Summit 2016'nın birbirinden değerli medya sponsorları başta olmak üzere, yerli/yabancı basınla tanışıp onların ilgisini çekebilirler.
 5. Webrazzi Summit 2016 öncesinde düzenlenecek olan ve çok özel konukların yer alacağı ‘VIP Dinner’ ve diğer tüm VIP organizasyonlara 2 kişilik davetiye hakkı kazanabilirler.
Geçen sene ilk kez düzenlenen Webrazzi Arena'da birincilik ipini Twentify göğüslemişti
Geçen sene ilk kez düzenlenen Webrazzi Arena'da birincilik ipini Twentify göğüslemişti

Seçim kriterlerimiz nedir? Başvuru süreci nasıl işliyor?

31 Ağustos Çarşamba günü saat 18:00’e kadar başvuruların süreceği Webrazzi Arena’da seçim kriterlerimiz ise oldukça basit. İlk kez Webrazzi Arena’da duyurulacak olan, bir anlamda Webrazzi Summit sahnesinde lansman yapacak olan, girişimlerin bir adım önde olduğunu hemen başta söyleyelim. Bunun dışında girişimin iş modeli, bugüne kadar yatırım alıp almaması gibi başka bir önceliğimiz bulunmuyor.

Kısacası; Webrazzi Summit sahnesine yakışacak ‘dolulukta’ olup daha önce tanıtım yapmamış girişimleri tercih edeceğiz. Başvuru sürecini biraz daha detaylandırma gerekirse; 31 Ağustos’ta başvurular sona erecek ve sonrasında ön elemeyi  geçen girişimlerle yüz yüze mülakatlar gerçekleştireceğiz. Yüz yüze mülakatlar neticesindeyse Webrazzi Arena katılımcıları belli olacak.

Dilerseniz Webrazzi Summit sahnesinde kendine yer bulan 12 Webrazzi Arena girişiminin yaptığı sunumlara göz atabilirsiniz. Webrazzi Arena’ya hemen aşağıdaki form aracılığıyla (ya da burayı tıklayarak) başvurmanız mümkün. Unutmayın, başvuru süresi 31 Ağustos saat 18:00’de sona erecek.

NOT: Başvurular sona erdi, ilginiz için teşekkürler! Bize ulaşmak için [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz.

Yorumlar (14)
 1. İsmail Demirhan İsmail Demirhan

  Chatbot girişimi ile başvuru yapabiliyor muyuz?

  1. Tabii ki yapabilirsiniz.

   1. İsmail Demirhan İsmail Demirhan

    Teşekkürler

 2. Necati Yabalak Necati Yabalak

  Ziyaretçi olarak gelip katılan girişimcilerin yaptıklarını görebilirmiyiz ? Sonra olarak nerde yapılacak yarışma adres bilgisini nasıl öğrenebilirim.

  1. Webrazzi Arena, Webrazzi Summit 2016 konferansı içerisinde düzenleniyor. Yarışmayı canlı olarak izlemek için konferansımıza da katılım göstermeniz gerekiyor.

 3. Erkan Turgutalp Erkan Turgutalp

  Fikir aşamasındaki bir projeyle katılabiliyor muyuz? Bir fikrim var ama yapabilecek seviyede programlama bilmiyorum.Fikir aşamasındaki bir projeyle katılmak ne kadar güvenli çalınmayacağını garanti edebiliyor musunuz? Diyelim ki fikir özgün ve elemeleri geçti prototip şartı var mı?

  1. Erkan Bey şöyle yanıt vereyim... Webrazzi Arena'nın düzenleneceği 19 Ekim'de sizden beklentimiz en az sunum&demo yapabiliyor olmanız. Dolayısıyla bugün fikriniz olabilir, 19 Ekim'de bunu min. bir prototip haline getirip demo yapabilecekseniz başvurabilirsiniz.

   Aksi takdirde 19 Ekim'de de fikir aşamasında olacak olan başvuruları kabul edemeyeceğiz.

 4. Formdaki 'Girişim Kategorisi' sorusunda 'Orun' diye bir seçenek konulmuş. 'Oyun' olmalı galiba, bilginize

  1. Teşekkürler Bülent Bey, düzelttik az önce.

 5. Gizli Üye Gizli Üye

  Sosyal ağ projesi için hangi kategoriyi seçmeliyiz?

  1. Other/Diğer altında yazıyla 'sosyal ağ' şeklinde not düşebilirsiniz. Yani listelenen kategoriler dışındaki her şey Other/Diğer altında.

 6. seçilen projelerden ne kadar hisse alınıyor ?

 7. Mehmet Kandi Günol Mehmet Kandi Günol

  www.edavetiyeci.com sitemiz için başvurabilirmiyiz acaba

 8. Şahin Serkan Demir Şahin Serkan Demir

  Ön eleme sonuçlarını ne zaman açıklamayı planlıyorsunuz? ve sonuçlar sms yolula mı bildirilecek?