Gameforce: Gamer'lara özel e-ticaret sitesi
E-Ticaret

Gameforce: Gamer'lara özel e-ticaret sitesi

Bir dönem sayıları hızla artan dikey e-ticaret siteleri arasına Gameforce.com.tr de eklendi. Gameforce, oyun müdavimlerinin hayatını kolaylaştıran ürün ve aksesuarlarla e-ticarette yükselen bir dikeye odaklanıyor.

eSpor dünyası bildiğiniz gibi bilgisayar oyunculuğunu profesyonel bir iş alanı haline getirdi ve bu oyun müdavimleri artık eskisi gibi günlük bilgisayar ve aksesuarlarla yetinmiyor. Gameforce.com.tr de bu noktada devreye giriyor ve özellikle üst düzey oyunculara hitap eden çeşitli ürünler satışa sunuyor.

Gameforce.com.tr'de performans bilgisayarlarından, mobil cihazlar aksesuarlarınaa kadar yüzlerce ürün satışa sunuluyor. Performans bilgisayarını kendisi oluşturmak isteyen oyuncularsa beğeni ve bütçelerine göre kendi konfigüre bilgisayarını oluşturabiliyor.

Gameforce-gamer

"Gamer kimliğini yansıtmak"

Digi.Kitchen bünyesinde Salih Çaktı ve İbrahim Çaktı tarafından kurulan Gamerforce.com.tr, Ağustos itibarıyla açılışı yapmış. Yani oldukça yeni ve bu dikeydeki bilinirliğini artırmayı hedefliyor. Kuruculardan Salih Çaktı;

'Gamer’ların sadece oyun oynarken değil günlük yaşamlarında da oyuncu kimliklerini yansıtabilecekleri bir hayat tarzı sunuyoruz.'

diyerek, oyun müdavimlerini sadece bilgisayar başında değil, günlük hayatlarında da destekleyecek ürünler satışa sunduklarını paylaşıyor. Dikey bir e-ticaret sitesi olmanın avantajıyla müşteri hizmetleri tarafında da oyunculara yakın ilgi gösterdiklerini de ekliyor.

gameforce-bilgisayar

Hedefte Gameforce markalı ürünler üretmek var

Yeni bir girişimin olan Gameforce, aldığımız bilgilere göre kendi adına 3 sınıfta marka tescil belgesi almış ve önümüzdeki dönemde kendi adına oyuncu ürünlerini üretmeyi/satmayı hedefliyor. Bu hedef Gameforce'un karlılığını artıracağı gibi daha uygun fiyatlı ürünlerin de satışa sunulmasını sağlayabilir. Ama bu hedefin gerçekleşmesi için biraz daha beklemek gerekiyor. Şu anda Gameforce.com.tr de Conn Bilgisayar, Everest, LinkTech, Cooler Master, Zalman, CM Storm, FSP bu dikeyin bilinen markalarından ürünler satın alınabiliyor.

Şahsen benim bilgisayar oyunlarını bıraktım çok oldu ama Gameforce.com.tr'deki ürünlerin sadece oyunculara has olmadığını söyleyebilirim. Sitede yapacağınız kısa gezintiyle sanırım siz de bana hak verecekseniz...

Yorumlar (12)
 1. Burkay Yapağcıoğlu Burkay Yapağcıoğlu

  Salih Çaktı'nın önderliğinde bir girişim ve mutlaka başarı olacaktır. Tebrik ederim

  1. Salih Çakti Salih Çakti

   Merhaba Burkay, güzel dileklerin için teşekkür ederim.

 2. Gamesorce Gamesorce

  Fikir olarak güzel, başarılar diliyorum.

  - Sitedeki bir çok alanın çalışmaması (form, link vb.)

  - Arayüzün ve tasarlanan görsellerin uyumsuzluğu

  - Desteğin çalışmaması, ve daha bir çok şey... amatör bir izlenim bırakıyor.

  - gameforge.com çakması olması

  Başarılı olmak istiyorsa, kaliteli bir ekip, sorun çıkarmayacak tedarikçi, satın alma sonrası müşteri desteği verecek bir ekibin olması gerekiyor.

  1. Salih Çakti Salih Çakti

   Merhaba, Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. Websitesinde destek gece 00:00'a kadar çalışıyor normalde. Size yoğunluktan dolayı dönüş yapılamamış sanırım. [email protected] mail adresine mail atarsanız ekibimiz hızlıca dönüş yapacaktır. Arayüz noktasında haklısınız, uyummlu olması için bir çalışma yapıyoruz. GameForge çakması değiliz biz donanım ağırlıklı çalışıyoruz sadece isim benzerliği mevcut. İyi Çalışmalar.

 3. Oyun dikeyinde başarılı bir e-ticaret girişimi olmuş. Ürün çeşitliliği de oldukça iyi görünüyor. Gameforce markası ile sunulacak ürünler fiyat avantajı sağlayacaktır. Tebrik ediyorum ve ekibe başarılar diliyorum.

  1. Salih Çakti Salih Çakti

   Emin Bey, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

 4. Ürün marka ve modelleri çok dandik, Snopy, Everest, Zalman markalar(ki bunlar, çin işi çakma marka olarak biliniyor. Kaliteli markaların ürünlerini kopyalıyorlar.) piyasada çok daha ucuza bulunabiliyor.

  Performan Bilgisayarları adı altında 3-4K toplanabilecek cihazlara 9.313,83 ₺ fiyat yazmak nedir?

  Üzücü bir durum…

  1. Salih Çakti Salih Çakti

   Muzaffer Bey merhaba, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Ürün gamını geliştirmek için ekibimizle birlikte vargücümüzle çalışıyoruz. Bu ay içerisinde birçok marka websitemizde yer alacak :) Sitede yer alan Rampage serisi ürünleri şahsen kullanıyorum ve memnunum. Bahsetmiş olduğunuz markalarda kullanıp memnun kalmadığınız ürünler var ise bilmek isteriz bizde ona göre reaksiyon alabiliriz.

 5. Harika bir girişim. Yakın zamanda ürün gamını genişletmeleri faydalarına olacaktır.

 6. Burada satılan bir çok ürünün fiyatını araştırdım ve bir çok e-ticaret sitesinden pahalı olduğunu gördüm. Fiyatları araştırıp alacaklar için başarılı bir e-ticaret sitesi gibi görünmüyor.

 7. Ibrahimkulekci Ibrahimkulekci

  Gamer olarak düşüncelerimi belirtmek gerekirse öncelikle fiyatlara odaklandım. Tabi gamer ürünleri diğer ürünlerden bir adım daha kalite bakımından önde olduğu için tuzlu olur. Fiyatları diğer satış yapan firmalarla karşılaştırdığımda aralarında pek fark yok. Sitenin yeni açılışından dolayı olduğundan hiç sevmediğim bir marka olan Everest doldurulmuş orası benim açımdan eksi olmuş. Şuan sadece kafama takılan bir soru var oda şu: Neden GameForce.com.tr'den almalıyım? Benim açımdan artısı ne olacak? Bence proje bu şekilde ilerletilmemeli ki zaten bu şekilde fazla gitmez. Başarılar dilerim.

 8. 3-5 Bin TL edecek bir ürünü 9-10 Bin TL'ye satmaya çalışmak.. Hem de bu işten anlayan oyunculara. :) Hayal dünyası gibi gözüküyor ama başarılar.