Microsoft Edge'e reklam engelleme özelliği geliyor
Kısa Kısa

Microsoft Edge'e reklam engelleme özelliği geliyor

Microsoft'un Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunduğu web tarayıcı Edge'e reklam engelleme özelliği geliyor. Bugünden itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanan yıllık büyük güncelleme (Anniversary Update) ile birlikte Edge bu özelliğe kavuşacak.

Şirket daha önce yaptığı açıklamada Edge için geliştiricilerin reklam engelleme eklentileri geliştirebileceğini açıklamıştı. Yayınlanan bu güncellemeyle geliştiriciler geliştirdikleri eklentileri Windows 10 kullanıcılarına sunabilecekler. Oldukça dikkat çeken bu özelliğin yanında Windows 10 kullanıcıları yeni güncelleme ile Cortana ve daha birçok yeniliğe de kavuşmuş olacaklar.

Görsel Kaynak: omihay / Shutterstock.com

Yorumlar (1)
  1. Okan Akıncı Okan Akıncı

    İndirdim, denedim. Mağazadaki her iki reklam engelleme eklentisi de(Adblock ve Adblock Plus) Microsoft Edge'in RAM tüketimini bayağı arttırıyor. Böylece Microsoft Edge en hafif tarayıcı olmaktan çıkıyor ve kullanmanın anlamı kalmıyor. Bilgisayara kurulabilen Adguard yazılımıyla reklam engellemeye devam edeceğim. Bu eklentilerden daha hafif, hatta doğru yapılandırılırsa çok daha hafif. Tabii yazılımın deneme süresi bittikten sonra tamamen mi kullanılmaz hale geliyor yoksa bazı özellikleri mi devre dışı kalıyor o konuda henüz bilgi bulamadım.

    Keşke Ublock Origin de Edge için eklenti çıkarsa. Daha hafif bir eklenti yapabileceklerine inanıyorum.