Golf arabalarının yerini jetpack'ler mi alacak?

Golf arabalarının yerini jetpack'ler mi alacak?

ABD'li golfçü Bubba Watson ve sponsor firması Oakley önemli bir iş birliğine girerek golf sporuyla uğraşanların ilgisini çekecek bir jetpack modeli tanıttı. Başarılı golfçü ve sponsoru, havacılık alanında faaliyet gösteren bir şirket ile ortaklaşma bir çalışma yürüterek bir jetpack üretmeyi başardı.

BW-Air adıyla anılan ürün, 3 bin feet yükseliğe kadar tırmanabiliyor. Mazotla çalışan jetpack yüksek performanslı motorlara sahip ve bir golf aracına göre daha sesli çalıştığını söylemek mümkün. Havada tam 74 kilometre hıza kadar çıkabilen BW-Air, golf odaklı geliştirildiği için arkasında golf malzemelerini taşıyabileceğiniz özel hazneleri mevcut.

Her ne kadar "zenginlerin sporu" olarak bilinse de, sanıyoruz golf ile uğraşan herkes golf arabaları yerini alabilecek bu jetpack'lere itibar etmeyebilir. Çünkü bu yeni uçucu ürün halen Federal Havacılık Dairesi'nden izinlerini tamamlamaya çalışıyor ve tabii ki jetpack'in fiyatının 200 bin dolar civarında olması beklendiğini de söylememiz gerekiyor.

Golf alanında pek çok başarısı bulunan Watson, Martin Aircraft ile yaptığı işbirliği ile geliştirilen bu jetpack aracıyla bakalım ticari bir başarı yakalayabilecek mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.