Multinet, ininal'ın çoğunluk hissesini satın aldı!
Yatırım

Multinet, ininal'ın çoğunluk hissesini satın aldı!

Bugün resmi kayıtlara yansıyan bilgilere göre, Multinet, Türkiye'nin önde gelen fintech şirketlerinden ininal'ın çoğunluk hissesini satın aldı.

Satın almanın hisse karşılığı yapıldığını, gerçekleşen işlem sonrasında Multinet'in ininal'ın %50,1 civarı hissesine sahip olup, bunun karşılığında iştiraklerinden iPara'nın %49,9'unu ininal ortaklarına verdiğini şirket yetkililerinden de doğruladık.

Hatırlarsanız Aralık 2015'te gerçekleşen Webrazzi Finansal Servisler'15 Konferansı'nda ininal kurucusu Bülent Tekmen ve Multinet Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev aynı sahneyi paylaşmışlardı. Söyleşi esnasında Şevket Başev fintech alanında satın almalar yapmayı planladıklarını da dile getirmişti.

Bu satın almanın büyük olasılıkla tohumlarının atıldığı günü hatırlamak isteyenler söz konusu söyleşinin videosunu buradan izleyebilirler. Söyleşide hem fintech'in geleceği hem de bu satın almanın olası sebeplerine yönelik çok sayıda ipucu olduğunu da farkedeceksiniz.

Fintech alanında son zamanlardaki en önemli satın almalardan biri olarak gördüğümüz bu gelişmenin, önümüzdeki dönemlerde sektör için çok daha yeni açılımlara imkan sağlayacağına inanıyorum.

Yorumlar (5)
 1. Kapyakala Kapyakala

  Hayırlı uğurlu olsun, değerli bir satış olmuş. Multinet ülkemizin yükselen bir değeridir.

  1. Rebel Head Rebel Head

   Multinet fransiz diye biliyorum ama...

 2. her iki taraf için de hayırlı olsun.

 3. Necmettin Bozkurt Necmettin Bozkurt

  hasan bey ve ekibine teşekkur ederim,, yeni girişimci olarak almış olduğum bilgilerden dolayı hasan bey benimbir projem var,, ve başarı oranı tüm türkiyedeki tüm wep lerden daha iyi derecesi olabilecek bir proje,, değerlendirirseniz sevinirim,, iyi günler

 4. Necmettin Bozkurt Necmettin Bozkurt

  hasanbey elektıronik ortamda size ulaşıcak girişim projesi yönlendirme ve değerlendirme ekibinize ulaşacak bir yer olursa bizim için iyi olur ,,