Kolay İK 6 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı
Yatırım

Kolay İK 6 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

'Personel yönetimi platformu' Kolay İK, ikinci tur yatırım sürecini tamamladı. Girişim; 1,1 milyon TL (292 bin TL'si GBA'dan olmak üzere) değerindeki yatırım sonrasında 6 milyon TL değerlemeye ulaştı.

Sizlere daha önce aktardığımız gibi ilk tur yatırımını Melih Ödemiş liderliğinde GBA üyeleri Ahmet Faralyalı, Fırat İşbecer, Varol Civil ve Cem Topçuoğlu'ndan alan Kolay İK'nın ikinci yatırım turuna ise bu isimlere ek olarak Trivago'nun kurucusu Rolf Schrömgens, YT Venture Partners, EGİAD Melekleri’nden Aydın Buğra İlter, Ali Barçın ve Williamsburg Capital LLC ile Kıvanç Onan da katılmış.

Girişimcilerden aldığımız bilgiye göre 1500'den fazla firma ve 50 binin üzerinde çalışana hizmet veren Kolay İK, özellikle KOBİ'ler başta olmak üzere personel yönetimine ihtiyacı olan tüm şirketleri dijitalleştirerek hızla büyüme niyetinde.

Bulut tabanlı ve SaaS girişimlerin ortak özelliği olarak aylık ücretlendirmeyle müşterilerinin karşısına çıkan Kolay İK'da izin takibi, çalışan eğitimlerinin yönetilmesi, harcama ve zimmet takibi, bordro hesaplama ve özlük bilgileri modülü gibi çok sayıda farklı özellik bulunuyor. Kolay İK'yı 100 çalışana kadar aylık 49 TL'ye kullanabilmek mümkün.

Girişimin kurucu ortaklarından Efecan Erdur ile yatırım süreci sonrasında Kolay İK'nın gelecek hedeflerini konuştuğumuzda kendisi şunları söyledi: "Kolay İK olarak Türkiye'de gerçek anlamda şirketlerin iş yapış şekilleri, insan kaynakları alanından başlayarak değiştirmek istiyoruz. Şirketleri eski hantal yazılımlardan kurtarıp Türkiye'de kitlesel bir dijitalleştirme süreci başlatmayı hedefliyoruz."

Düzenli olarak büyümesini sürdüren Kolay İK'nın ülkemizin öne çıkan 'yeni nesil' girişimlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak KWORKS Girişimcilik ve Araştırma Merkezi'nde tohumları atılan Kolay İK'nın TEB Girişim Evi ve PİLOT tarafından da desteklendiğini hatırlatalım. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

1500'den fazla firmaya hizmet veren Kolay İK ekibi
1500'den fazla firmaya hizmet veren Kolay İK ekibi
Yorumlar (6)
 1. Kullanıyoruz . Gayet memnunuz şirketin gelişiminde ve şirket içi karmaşıklarda bize çok fazla destek olmaktadır. Yazılım her geçen gün daha gelişmekte olup dahada güzelleşmektedir.

 2. Halil Ö. Halil Ö.

  Oldukça başarılı gözüküyor. Ben de diğer hantal programlardan nefret ediyorum. her yerde erişilebilir kolay ve tasarımsal olarak başarılı. Fiyat oldukça uygun. Buna benzer güzel uygulamalarda çok saçma fiyatlar çıkarıyorlardı umarım fiyatlar hep böyle kalır ve herkesin erişimi sağlanır.

 3. Enis Akşahin Enis Akşahin

  Bu girişim de çoğu türk girişimi gibi bire bir yurtdışından: https://www.easyhrworld.com/

  Sevgiler,

  1. Efecan Erdur Efecan Erdur

   Merhaba Enis Bey,

   Bildiğiniz gibi yurt dışında benzer yatırımlar uzun yıllardır yapılıyor ve gerçek anlamda küçük ve orta ölçekli firmaları dijital anlamda daha verimli hale getiriyor. İK alanı ülke ve yasaları özelinde olduğu için global bir oyuncunun Türkçe sürüm çıkıp başarılı olması pek olası değil. Bu da ülkemizde bazı alanlarda geri kalmaya neden oluyor ki bu hem ülke ekonomisini hem de bireysel verimliliği düşürüyor.

   Biz ekip olarak uluslararası pratikleri ülkemizdeki ihtiyaçlara en iyi şekilde nasıl entegre ederiz sorusu üzerine yıllardır kafa yoruyoruz. Eğer bu yapılmazsa maalesef gelişmemiş teknolojilere mahkum kalıp hiçbir zaman teknik anlamda "kendinden önceki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknolojik değişim" (disruptive) sağlayamayız.

   Sevgiler,

   1. Enis Akşahin Enis Akşahin

    Cevabınız için teşekkür ederim. Ama isminin bile aynı olması nedeniyle düşüncelerimi dile getirmek istediğimi belirteyim. Hedefiniz tabii ki de özgün, global bir girişim yaratmak olmayabilir. İleride tamamıyla ülkemize özgün bir fikrin, modelin bu topraklardan çıkması dileğiyle..

    Sevgiler,

  2. Agresifvc Agresifvc

   uber de lyft çakması. her startup orijinal fikir olacak diye bir şey yok. zaten SaaS modellerinin öncelikli oynadığı alanlar belli. easyHR da başka birinin kopyasıdır. kopyalasalar bile düzgün kopyalayıp müşterilerini memnun ediyorlarsa sorun yok.

   hem belki kolayik büyür easyhr'ı satın alır :)