Türk Hava Yolları’nin web sitesi yenileniyor
Arama
Genel

Türk Hava Yolları’nin web sitesi yenileniyor

Turkish Airlines

Türkiye’nin milli hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, web sitesini modern bir tasarımla yeniliyor. Bugün farkettiğimiz yenilik TurkishAirlines.com oldukça basit bir tasarıma geçiş yapıyor.

Aşağıda ekran görüntülerini paylaştığımız TurkishAirlines.com’un yeni tasarımını Türkiye’den (VPN’siz) ziyaret ettiğinizde görmeniz mümkün değil. Ancak ABD’den (veya VPN ile herhangi bir yerden) ziyaret ettiğinizde TurkishAirlines.com’un yeni tasarımını görmeniz mümkün.

Eski tasarımla kıyasladığında oldukça sade bir tasarıma geçiş yapan THY, açılış ekranına sadece uçuş arama, rezervasyon ve uçuş durumu sorgulama aracını eklemiş. Tek sayfa şablonunu kullanıldığı sitede aşağıya indiğinizde promosyonlar ve farklı bilgi ekranları karşınıza çıkıyor.  THY, üst bölümü de oldukça sadeleştirmiş ve hemen her şeyi 3 ana sekme altında toplamış.

Eğer ABD üzerinden siteye bağlanırsanız yeni tasarımı canlı olarak görebilirsiniz ama biz aşağıda farklı ekran görüntülerini paylaşıyor. Keza mevcut sitenin anasayfasını da görebilirsiniz. Yeni tasarımın ne zaman Thy.com.tr’de kullanılacağını ise önümüzdeki haftaları bekleyip göreceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Volkan Akkuş dedi ki:

  Bu gerçekten bir haber mi?

 2. Mehmet Emre dedi ki:

  Yenilenmesi çok iyi fikir. Mevcut hali karınca yazılarından dolayı hiç beğenmediğim bir yapıdaydı.
  Aslında dikkatimi çeken SEO tarafında yaptıkları prestij dıı başlık seçimi oldu.

  Uçak Bileti Fiyatları THY Kalitesiyle | Türk Hava Yolları
  </title
  anahtar kelimeyi başta kullanmak için böyle bir strateji yanlış olmuş. Google bu tip durumları farklı değerlendirdiği için markayı başa alarak listelemiş zaten. Bunu bilmiyorlar sanırım.

 3. Yeni Güncel dedi ki:

  Sade tasarıma geçmesi bence çok daha iyi oldu. Ziyaretçiler genelde pratikliğe ve kolay kullanıma bakıyor. Şaşalı tasarımlar gerçekten bu tarz siteler için hiç uygun değil.

 4. organik dedi ki:

  gayet hoş bir tasarım olmuş, mevcut tasarımda görsellerden dolayı bayağı bir yavaşlık vardı.

 5. casdasdaskjnaskc dedi ki:

  artık türkiyeden de erişilebilir 🙂

 6. Murat dedi ki:

  kime yaptırmış bilginiz var mı?

 7. Talha dedi ki:

  Kime yaptiramadilar demek daha dogru. Site surekli hata mesajlari veriyor, sayfalar bos yukleniyor, son derece agir isliyor, eski siteyi secebilme opsiyonu vardi onu da kaldirmislar yaklasik 1 saattir millerimle bilet almaya calisiyorum ama bu gidisle mumkun olmayacak.
  Acaba hangi havali ajans tonla para alip isin teknik kismini bu kadar hafife aldi merak ediyorum.

Bir Yorum Yazın