MutluBiEv 5 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı
Yatırım

MutluBiEv 5 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Evlere ve iş yerlerine temizlik hizmeti sunan online platform Mutlubiev, 5 milyon 410 bin TL değerlemeye ulaşarak 410 bin TL'lik ikinci yatırımını aldı.

Birinci tur yatırımcıları Umur Özal ve Fırat İşbecer'in (GBA) tekrardan katıldığı yatırım turuna Aydın Doğan Yalçındağ liderlik etti. Girişimciler tarafından pazarlama bütçesine aktarılması planlanan yatırımla birlikte ekibin de genişletilmesi planlanıyormuş.

Haziran ayında Bodrum'da da hizmet vermeye başlayan MutluBiEv, kısa bir süre önce Axa Sigorta'yla bir anlaşmaya giderek tüm süreçlerini güvence altına almış. Söz konusu anlaşma sonrası hem MutluBiEv'in temizlediği ev ve ofislerin hem de temizlik profesyonellerinin tam anlamıyla korunduğu bir sisteme geçiş yapıldığını söylemek mümkün.

MutluBiEv 10 bin 'mutlu müşteri'ye ulaştı

MutluBiEv kurucu ortağı Tayga Baltacıoğlu'ndan aldığımız bilgiye göre Eylül ayından bu yana yüzde 900'ün üzerinde büyüyen girişim, bu dönemde de -cirosal olarak- aylık yüzde 50 dolaylarında bir büyüme gösteriyor. Diğer yandan düzenli müşteri ortalaması yüzde 70'in üzerinde seyreden MutluBiEv bünyesinde 100'e yakın bireysel temizlik profesyoneli ve 15'ten fazla da temizlik firması yer alıyor.

Yatırım sonrasında İstanbul'daki bireysel temizlik profesyoneli sayısını 500 dolaylarına çıkartmayı planladıklarını anlatan Tayga, gelecek ay 1000'den farklı evi/ofisi temizleyeceklerini öngörüyor.

MutluBiEv için son zamanlarda en büyük yenilik Axa Sigorta ile yapılan iş birliği olmuş
MutluBiEv için son zamanlarda en büyük yenilik Axa Sigorta ile yapılan iş birliği olmuş

Özellikle düzenli müşteri oranıyla -yüzde 70'in üzerinde- dikkat çeken girişim; almış olduğu bu yatırım sonrası hem yaz aylarında faaliyet gösterdiği Bodrum operasyonunu genişletmeye, hem de İstanbul'da yaygınlığını arttırmaya çalışacak gibi duruyor.

MutluBiEv'le beraber son dönemdeki bir başka 'temizlik yatırımına' daha şahit olduk. İkinci tur yatırımını alarak büyümeye devam eden girişimi takip edip gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Aydın doğan'ın torunu bile global bir internet girişimi çıkaramıyor. En az on tane online temizlik firması haberi yaptınız ama bıkmadınız. Bırakın böyle pazarları global bir girişim çıkarın para, network, basın her şey var uğraştığınız işlere bak.

 2. Süreki bu işin rakibi var, benzer iş modeli var gibi söylemler ile güzel iş modellerine dahi yatırım yapmayan melekler nasıl oluyorda temizlik alanındaki bu kıyasıya rekabete rağmen hala yatırım yapmaya devam ediyorlar anlamış değilim. Pazar mı çok büyük? yada sırrı nedir bu işin hakikaten anlamış değilim..

  1. Merhaba Demir,

   Temizlik imandan gelir jargonundan yola çıkarak, Müslüman bir ülkede yaşıyor olduğumuzuda hesaba katarak temizlik toplumumuzun olmazsa olmazlarındandır. Nasıl su içmeden, yemek yemeden yaşayamıyorsak temizlenmedende yaşayamayız. Çünkü pis kokarız. Bu evlerimiz içinde geçerlidir. Bugün evinizde huzurlu bir şekilde oturuyorsanız bu temiz olduğundandır. 90 lı yıllarda çöp ev kavramı yoğun bir şekilde mevcuttu. Günümüzde bu kavramın olmayışındaki en önemli etkenlerden biride bu tip girişimlerdir.

   1. Sinan Can Sinan Can

    Merhaba Ovetto,

    Böyle bir soruya böylesine saçma bir cevap verdiğin için buna yorum yapmadan geçemeyeceğim. Demir'in sorusu; "bu kadar benzer sektöre/uygulamaya odaklanan bir sürü girişimin hala yatırım alıyor olmasının sebebi nedir?" doğru anladıysam soru bu şekilde özetlenebilir.

    Şimdi senin verdiğin cevaba geçelim;

    Temizlik imandan gelir jargonundan yola çıkarak, Müslüman bir ülkede yaşıyor olduğumuzuda hesaba katarak temizlik toplumumuzun olmazsa olmazlarındandır.

    - Temizliğin imanla alakası yoktur, putperest olan adam da, ateist olan adam da temiz olmaya çalışır bunun sebebi bir kitapta yazdığı için değil sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek, hastalıklardan uzak durabilmek içindir. Müslüman bir ülke diye bir kavram olmadığı gibi, ülkede yaşayan Müslüman insanların temizlik imandan geliyor temiz olayım gibi bir kavram olduğunu da zannetmiyorum.

    Nasıl su içmeden, yemek yemeden yaşayamıyorsak temizlenmedende yaşayamayız. Çünkü pis kokarız.

    Bu evlerimiz içinde geçerlidir.

    - Su içmeden > yaşayamayız,

    yemek yemeden > yaşayamayız,

    temizlenmeden > yaşayamayız (çünkü pis kokarız). bu yazdıklarına diyecek pek birşey yok.

    Bugün evinizde huzurlu bir şekilde oturuyorsanız bu temiz olduğundandır.

    - Buna da diyecek pek birşey yok. Fikirtepe'de temiz evde otur bakalım, huzuru görürsün. Ya da Suriye'de temiz bir evde otur, huzur dolarsın silah bomba sesleri arasında.

    90 lı yıllarda çöp ev kavramı yoğun bir şekilde mevcuttu. Günümüzde bu kavramın olmayışındaki en önemli etkenlerden biride bu tip girişimlerdir.

    - Şimdi bu zaten benim yorum yazmama vesile olan en iyi kısım. Burada diyorsun ki, günümüzde çöp evler yok çünkü bu tip girişimler var :D evet çok haklısın kardeşim. Çöp ev, kişinin psikolojik rahatsızlığından olan bir sonuç. Yani oturan kişi online bir platformdan temizlikçi firma bulamadığı için çöp eve dönüşmüyor bu evler. Şu girişimi sanki büyük bir ihtiyaçmış, her eve lazımmış gibi pazarlamaya çalışmak çok zorlama duruyor. Elbette kullanıcısı vardır, ama bu kadar hayati bir meseleymiş gibi göstermek için boş argümanlar yaratmak komik oluyor.

    Özetleyecek olursak, interneti kullandığımdan beri gördüğüm en saçma yorum, en boş cevap ve bir yapay zeka tarafından yazıldığına inandığım bu yazıya yorum yapmadan geçemezdim, saygılar.

    p.s: yapay zekaysa bunu yazan fena değil aslında, bağlantılar bir şekilde kurulmuş ilgili sözcğklerden cümleler oluşturulmuş falan gayet başarılı

 3. Uğur Çivi Uğur Çivi

  Hayırlı olsun. Çok daha iyi yerlere geleceğinize inancımız tam.

 4. Cemal Leyla Cemal Leyla

  İkinci tur yatırım için 410k az.ayrıca armut.com gibi büyük bir rakip var. mutlubiev in 500 personel hedefine bakacak olursak;

  2774 ev + 430 haşere ilaçlama +830 halı yıkama+ 868 ofis temizliği için profesyonelle çalışan armut.com un yanında biraz sönük kalabilir.

  @Demir Ataç ' a katılıyorum, mutlubiev in gidişatı pazardan ufak pay almak gibi görünüyor