Arkadaşlık uygulaması happn, ortak planları olanları buluşturmaya başladı

Arkadaşlık uygulaması happn, ortak planları olanları buluşturmaya başladı

Yaklaşık bir yıl önce Türkiye'ye açılan konum bazlı arkadaşlık uygulaması happn, kullanıcılarına sunduğu zaman penceresini biraz daha genişletti. "See You There" adını verdiği yeni bir özelliği devreye alan happn, kullanıcılarının belirli bir plan yaparak, bunu bağlantılarıyla paylaşmalarına izin veriyor.

Bugüne kadar potansiyel adayları aynı anda aynı ortamda bulunma kriterine göre gösteren happn'ın yeni özelliği, uygulamanın yakın geleceği de kapsamasını sağlıyor. Türkiye'de de kullanıma sunulan See You There, o an ya da o gün içinde yapmak istediğiniz aktiviteyi diğer kullanıcılara bildirmenizi sağlıyor. Bunun için ekranın sağ altı bölümündeki (+) butonunu tıklamanız ve açılan “Bir şeyler atıştırmak”, “Koşuya çıkmak”, “Yürüyüşe çıkmak” ya da “Film izlemek” gibi aktivitelerden birini seçmeniz yeterli.

happn

Planınızı seçim yaptığınızdan itibaren gelecek dört saat boyunca, diğer kullanıcılara gösteren uygulama böylelikle daha önce karşılaştığınız kişilerle yeniden bir araya gelmeniz için fırsat sunuyor. Benzer arkadaşlık uygulamalarından gerçek hayat vurgusuyla ayrışan happn'ın See You There özelliği de yine bu vaade uygun şekilde kurgulanmış. Zira Fransa merkezli girişimin kurucusu ve CEO’su Didier Rappaport, See You There özelliğiyle happn’ın sunduğu deneyimi bir adım ileri taşıdığını söylüyor. "Hedefimiz, happn kullanıcılarının birbirleriyle sağlam ilişkiler kurmasını sağlamak. Bu tür bağların oluşması içinse sosyal hayatın paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Hayatın günlük akışı içerisinde, ortak ilgi alanları ve planlara sahip olan insanları buluşturarak uzun ömürlü ilişkilerin temelini atıyoruz” diyor.

Bu vaatler uygulamanın hızla büyümesine de yardımcı oluyor. Henüz bir yıl önce 24 şehirde 4 milyon kullanıcı tarafından kullanılan happn'ın bugün 40 şehirden toplam 19 milyon kullanıcısı bulunuyor, kendi verilerine göre.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.