Wemove: Attığınız adımların karşılığını veren uygulama

Wemove: Attığınız adımların karşılığını veren uygulama

Sağlık sektörünün dijital gelecekten beklentisi çok yüksek ve girişimciler bu dikeye farklı iş modelleriyle dokunmaya çalışıyor. Tıpkı Wemove gibi.

Mobiggg Venture Partners tarafından yayınlanan Wemove (iOS, Android), kullanıcılarına hem spor yaptıran hem de kazandıran bir mobil uygulama. Siz hareket ederken attığınız adımı ve yaktığınız kaloriyi ölçmekle kalmıyor; yürüdükçe puan kazanıyor ve kazandığınız puanlarla çeşitli deneyimler ve ödüller kazanma fırsatı sunuyor.

Ödül kazanmak için uygulama içindeki çeşitli yarışmalar katılıyorsunuz ve hem grubun toplam hedefe ulaşmasına yardım ediyor hem de en yüksek puana sahip kişi olmaya çabalıyorsunuz. Bu sayede, yürüdükçe puan topluyor ve ilk 3'e girerek hediye kazanmaya çalışıyorsunuz.

wemoveapp

Mobiggg Venture Partners CEO'su Ali Erhan Tamer'den aldığımız bilgiye göre Wemove, uygulama marketlerine 1 ay kadar önce girmiş. Organik olarak 10 bin indirmeye yaklaşan uygulamanın aktif kullanım oranı da yüzde 50'yi yakalamış.

Erhan Tamer, Wemove'un bir tarafında kullanıcılar diğer tarafında ise markaların olduğunu söylüyor ve hareketle kontrol bandı, aksiyon kamerası, sanal gerçeklik gözlüğü gibi farklı ödüller sunduklarını ekliyor. Kusa ve uzun vadeli hedeflerini şöyle özetliyor;

Uygulamanın ikinci fazı oldukça geniş kapsamlı ve benzersiz bir deneyim sunacak hale gelecek. Harita tabanlı teknolojilerde çok az görülen özellikleri devreye alıyor olacağız. Sanal gerçekliği içine alan ve Apple TV entegre özelliklerimiz üzerine AR-GE çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda seyahat ve yürümeyi sevenleri merkeze alan bir sosyal medya mecrası haline de gelmek istiyoruz.

Şu anda puanlama için sadece katedilen mesafeyi dikkate alan Wemove, ilerleyen zamanda bu parametreleri artırmayı ve sadece bisikletliler için yarışmalar düzenlemeyi hedefliyor.

"Galiptir bu yolda mağlup"

Her gün belli bir kilometre yürümenin sağlık açısından faydalarına değinmeyeceğim ama bu açıdan bakıldığında Wemove yarışmalarında kaybetmenin bile anlamlı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi yürüme performansını kimin ne kadar geliştireceği ayrı bir tartışma konusu. Eğer her gün belli bir mesafe yürüme hedefiniz varsa Wemove'a pekala bir şans verebilirsiniz.

Küresel pazara dönük bir uygulama olan Wemove'u App Store veya Google Play'den telefonunuza indirebilir, wemoveapp.co adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.