Kepçe izlemeyin: Megabots dev robot dövüşleri için 2.4 milyon dolar yatırım aldı

Kepçe izlemeyin: Megabots dev robot dövüşleri için 2.4 milyon dolar yatırım aldı

Kepçe izlerken bile hipnoz oluyorsanız, Megabot dövüşlerini görseniz kim bilir tepkiniz ne olur... Bilim kurgu filmlerinin bu kez farklı bir yönüne öykünen yeni bir girişim, tohum yatırımıyla işe koyulmaya hazırlanıyor. Megabots adının çağrıştırdığı gibi mega robotlarla çalışıyor. Yeni ve popüler olacağını umduğu bir spor dalı geliştiren Megabots, 2.4 milyon dolarlık yatırımla birlikte bir lig kurmayı ve robot dövüşlerine başlamayı planlıyor.

Megabots'un robot dövüşleri yorumu gerçekten birkaç ton ağırlığındaki dev robotları kapsıyor. Aşağıdaki videosunda görebileceğiniz gibi, robotlar hidrolik ve insanlar tarafından kontrol ediliyor. Maçlar büyük bir alanda çok sayıda seyirciyle oynanıyor. İlk maçını Japon halefi Kuratas ile yapacağını duyuran Megabots, bu duyuruyu Kickstarter kampanyasında başarılı bir şekilde kullanarak, geçtiğimiz Eylül'de 555 bin dolar fon toplamıştı. Girişimin canlı yayınlar ve e-ticaret satışlarından bugüne kadar 1 milyon dolar gelir sağladığı da belirtiliyor.

Megabots, tipik sayılabilecek bir Amerikan eğlencesi ve oldukça dikkat çekici. (Yazar bunu söylerken yan sokakta aniden bu tip bir dövüş başladığını düşlüyor.)  Ancak robot dövüşlerini ana akım hale getirmesi için öncelikle robotlarını tamamlaması gerekiyor. Megabots bunun için öncelikle TV programları ve sponsorluklarla gelir yaratmayı planlıyor. Dev robot dövüşlerinin yanıbaşımızda düzenlenmesi için epey zaman geçecek gibi görünüyor.

Ana görsel: RT

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.