Google yeni bir seyahat uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir
Mobil

Google yeni bir seyahat uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir

Seyahatle ilgili birbirinden bağımsız olarak çalışan birçok servise sahip olan Google ortaya çıkan yeni dedikodulara göre bunların hepsini birleştirdiği yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Android World'ün ortaya attığı yeni iddiaya göre şirketin üzerinde çalıştığı yeni seyahat uygulaması kullanıcıların birçok ihtiyacını karşılayacak nitelikte. Google Trips adıyla yayınlanması beklenen yeni uygulama aktarılan bilgiye göre ''Google’s Local Guides'' programında yer alan kullanıcılara test versiyonu olarak açılmış durumda. Uygulamanın dikkat çeken en önemli özelliği ise Gmail'iniz üzerinden seyahat programınızı öğrenerek uygulama üzerine seyahat edeceğiniz şehir ve ülke ile ilgili özel bilgiler sunması.

Kullanıcılar uygulama üzerinden seyahat edecekleri şehrin haritasını telefonlarına indirerek internet bağlantıları olmasa bile Google Maps'i kullanabilecekler. Aynı şekilde gidecekleri şehir için hazırlanmış ''mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'', ''lokal restoranlar'', ''şehirde mutlaka yapılması gerekenler'' gibi farklı listelere uygulama üzerinden ulaşabilecekler. Tüm bunların yanında havaalanına indikten sonra gitmek istedikleri lokasyona nasıl ulaşacakları ve toplu taşıma ile otomobil kiralama ile ilgili de bilgiler uygulama içerisinde yer alacak. Bağımsız olarak çalışan servislerini tek bir uygulamada toplayarak seyahat özelinde de yerini güçlendirmek isteyen Google konuyla ilgili açıklama yapmaktan şimdilik kaçınmış.

Görsel Kaynak: Android World

Yorumlar (2)
  1. Yılmaz Yılmaz

    adsense unitelerini azaltma zamanı geldi demekki! ne de olsa bi şey elde etiğimiz yok zate!

  2. Www.holidaylike.com Www.holidaylike.com

    www.holidaylike.com (beta) global projemizle benzerlik gösteriyor. Sonuçta Google arama motoru ve mail projelerinin dışında pek bir varlık gösteremedi. Yeni çıkan girişimleri satın alamadığı zaman(snapchat, groupon vb.) kendi ürettikleri projelerde başarısız oldular. Google bile olsan başarısızlığı tadacaksın.

    Kullanıcılar Google yapmış Facebook yapmış bakmıyorlar, bu şirketlerde bunun farkında. Seyahat ve tatil sektörü gerçekten iştah açıcı. 3 milyar insan yakın bir zamanda seyahate çıkacak ve bir tatil organizasyonu içerisinde yer alacaktır. Priceline.com ve Booking.com artık geleneksel tur operatörlerini tehdit etmekle kalmayıp yok olmalarına sebep olmaktadır.

    Google Yakın bir gelecekte bu servisini de kapatacağını şimdiden söyleyebilirim. Bizim projemizde rekabet edeceğimiz tek bir girişim var oda tripadvisor.com. Bakalım kendi projemizde yavaş yavaş emin adımlarla ilerliyoruz ilerisi ne gösterir göreceğiz

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri