Motorsport.com, TurkiyeF1.com'u bünyesine kattı
Yatırım

Motorsport.com, TurkiyeF1.com'u bünyesine kattı

Miami merkezli bir teknoloji ve dijital medya şirketi olan Motorsport.com, Türkiye`nin en çok ziyaret edilen motor sporları web sitelerinden biri olan TurkiyeF1.com'u bünyesine katıyor.

Türkiye'de dijital yayıncılık adına önemli bir gelişme olarak görebileceğimiz bu satın almanın detaylarına geçmeden önce sizlere biraz TurkiyeF1.com'dan bahsetmek istiyoruz. 1998 yılında küçük bir odada toplama bir bilgisayarın hafızasında tohumları atılan platform; bugün Türkiye'nin en çok ziyaret edilen motor sporları web sitelerinden biri konumunda.

Bugüne kadar binlerce haber yayınlayan TurkiyeF1.com'un arşivinde 2 milyonu aşkın fotoğraf bulunuyor. Ki bu fotoğrafların bir kısmının zamanında F1Racing gibi yabancı dergilerin taranmasıyla elde edildiğini de not düşelim.

Mayıs ayında yeni altyapısıyla beraber Motorsport.com Türkiye olarak yoluna devam edecek olan ekibin satın alma süreciyle ilgili yazısına dilerseniz TurkiyeF1.com'da ulaşabilirsiniz. Bu arada Motorsport.com'un 1994 yılında kurulduğunu ve 21 farklı edisyona sahip olduğunu da belirtelim.

18 yıllık bir dijital yayın olan TurkiyeF1.com'un Motorsport.com tarafından satın alınmasıyla ilgili herhangi bir rakam ise açıklanmadı. Ülkemiz dijital yayıncılık sektörü için güzel bir gelişme olarak değerlendirebileceğimiz bu haber sonrası platformu takip etmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (3)
 1. Rebel Head Rebel Head

  Anlaşılan birisi yılların emeğinin karşılığını almış.

  F1Racing'deki fotoğrafların taranıp siteye koyulması falan inanılmazmış hakkaten. Tebrikler.

 2. Bu tarz haberlerde asıl merak edilen her zaman için satın alma bedelidir. Bu paylaşılmadığı sürece haberi bir sonuca bağlayamıyoruz.

 3. Tuna Can Tuna Can

  Honda'nın 2015 yılında başlattığı ve lider ekip Mercedes'i yakalamayı amaçladığı F1'e geri dönüşleri, şu ana kadar sadece hayal kırıklığı ile sonlandı.

  FIA'nın 'jeton' sistemini kaldırması ile birlikte 2017, Honda dahil tüm üreticilerin Mercedes'e yaklaşması için büyük bir fırsat.

  Ayrıca Bakınız:

  Sıfır bedenden vazgeçen Honda, Mercedes tarzı motor hazırlıyor

  Honda'nın ilk planladığı güç ünitesi, rakiplerine oranla çok daha az yer kaplıyordu ve oldukça agresif bir tasarımdı. Bu sayede şasi üreticisi olan McLaren, istediği yönde ilerleyebilecekti.

  Ancak bu bir hataydı. Küçük turbo, gereken güce erişmeyi engelliyordu ve elektrik motorunun tam potansiyeline ulaşmasını engelliyordu.

  Tüm bunlar, 2015'de kendi yollarını çizmeyi hedefleyen Japon üreticinin 2017 için sil baştan bir tasarım yapmasını gerektirdi.

  2016 sezonu boyunca yeni tasarım ile ilgilenenler ve eski motoru geliştirenler olarak iki ekip oluşturuldu. Sezon ilerledikçe de 2016 motoru üzerinde çalışanların sayısı azaldı.

  Anlaşıldığı kadarıyla Honda, kendi yöntemlerinin Mercedes'i yenmesinin mümkün olmadığını düşündü ve gelecek sezon McLaren'e, rakiplerininkine benzer bir güç ünitesi sağlayacak.

  Bu, Honda'nın üç tasarım felsefesi üzerinde çalışması gerektiği anlamına geliyor.