Motorsport.com, TurkiyeF1.com'u bünyesine kattı

Motorsport.com, TurkiyeF1.com'u bünyesine kattı

Miami merkezli bir teknoloji ve dijital medya şirketi olan Motorsport.com, Türkiye`nin en çok ziyaret edilen motor sporları web sitelerinden biri olan TurkiyeF1.com'u bünyesine katıyor.

Türkiye'de dijital yayıncılık adına önemli bir gelişme olarak görebileceğimiz bu satın almanın detaylarına geçmeden önce sizlere biraz TurkiyeF1.com'dan bahsetmek istiyoruz. 1998 yılında küçük bir odada toplama bir bilgisayarın hafızasında tohumları atılan platform; bugün Türkiye'nin en çok ziyaret edilen motor sporları web sitelerinden biri konumunda.

Bugüne kadar binlerce haber yayınlayan TurkiyeF1.com'un arşivinde 2 milyonu aşkın fotoğraf bulunuyor. Ki bu fotoğrafların bir kısmının zamanında F1Racing gibi yabancı dergilerin taranmasıyla elde edildiğini de not düşelim.

Mayıs ayında yeni altyapısıyla beraber Motorsport.com Türkiye olarak yoluna devam edecek olan ekibin satın alma süreciyle ilgili yazısına dilerseniz TurkiyeF1.com'da ulaşabilirsiniz. Bu arada Motorsport.com'un 1994 yılında kurulduğunu ve 21 farklı edisyona sahip olduğunu da belirtelim.

18 yıllık bir dijital yayın olan TurkiyeF1.com'un Motorsport.com tarafından satın alınmasıyla ilgili herhangi bir rakam ise açıklanmadı. Ülkemiz dijital yayıncılık sektörü için güzel bir gelişme olarak değerlendirebileceğimiz bu haber sonrası platformu takip etmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.