Instagram siyah ve beyaz ağırlıklı yeni tasarımını test etmeye başladı

Instagram siyah ve beyaz ağırlıklı yeni tasarımını test etmeye başladı

Son dönemde birçok önemli özelliği devreye alan Instagram bu sefer de tasarımında köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Mavi-Turuncu odaklı tasarımın yerini beyaz ve siyah ağırlıklı yeni bir tasarım alabilir.

Anton Abramov'un The Verge'e yolladığı ekran görüntüleriyle ortaya çıkan yeni tasarım, sınırlı bir kullanıcı grubu üzerinde test edilmeye başlanmış. Ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla Instagram tasarımını daha da minimalize ederek kullanıcıların içeriğe daha fazla odaklanmasını istiyor. Tasarımdaki beyaz alanlar arttırılırken turuncu ve mavi kısımlar yerini siyah ve açık kırmızı tonlarına bırakmış.

instagram-yeni-tasarim

Test edilen yeni tasarımda dikkat çeken diğer bir nokta da uygulama içerisinde yer alan ikonların değiştirilerek daha da sadeleştirildiği. Mevcut tasarımda bildirimleri almak için tıkladığınız ikon olan baloncuğun içindeki kalp yerini yalnızca kalp ikonuna bırakırken fotoğraf yüklemek için kullanılan fotoğraf makinesi ikonu çok daha sade bir hale getirilmiş. Instagram'ın basın sözcüsü ise The Verge'e yaptığı açıklamada bunun nihai tasarım olmadığını, şu anda sınırlı bir kullanıcı grubu üzerinde test edildiğini belirtmiş. Yeni tasarım hakkındaki görüşlerinizi siz de yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.