Apple'da gizli bir ekip App Store'da reklam dönemini başlatmaya hazırlanıyor
Mobil

Apple'da gizli bir ekip App Store'da reklam dönemini başlatmaya hazırlanıyor

apple-app-storeApple'ın sahip olduğu en karmaşık ve merak edilen algoritmalarının başında hiç kuşkusuz App Store'un arama sonuçları için kullandığı algoritma geliyor. Apple'daki gizli takım ise şirketin uygulama mağazasında büyük değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Google Play Store'da uygulamanızı daha üst sıralara ücretli reklamlar ile çıkartabiliyorsunuz. Ancak bunu yaptığınız zaman uygulamanızın logosunun yanında ufak bir ''Ad'' ikonu yer alıyor ve bunun ücretli bir reklam olduğunu kullanıcılara belirtiyor. Apple'ın 100 kişiden oluşan gizli takımı da aynı yapıyı App Store için geliştiriyor. Eğer bu yeni hamle hayata geçirilirse uygulama geliştiriciler ücretli reklamlar ile arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilecek.

Bloomberg'in aktardığına göre App Store için oldukça radikal değişiklikler üzerinde çalışan bu bu gizli ekibin başındaki isim Todd Teresi. Bilindiği gibi Teresi daha önce şirketin hayata geçirdiği iAd projesinde görev alan üst düzey yöneticilerden birisiydi. Teresi ile birlikte iAd projesinde görev almış birçok kişinin de bu gizli ekibin içerisinde olduğu belirtiliyor. Apple'ın yeni App Store' ne zaman duyuracağı şu an için bilinmiyor ancak Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC konferansında şirket büyük bir sürpriz yapabilir.

Görsel Kaynak: Bloomua / Shutterstock.com

Yorumlar (5)
 1. Yorumcu Yorumcu

  Bu gelişmenin haber olması bile başlı başına Apple için saçmalık. Apple'ın Google kültürünün yanından bile geçmiyor olması bu tür haberlerin olmasının en büyük nedenidir. Google Play'de çok basit olarak yaptığınız işlemler, App Store'da (iTunesConnect) günler, haftalar hatta aylar alabiliyor. Yapamadığınız şeylerde cabası..Apple, içinden çıkılamaz karman çorman kurumsal bir yapıya dönüşmüş vesselam..

 2. Kriptomania Kaçış Oyunu Kriptomania Kaçış Oyunu

  APPLE yapmaması gereken herşeyi yapıyor, kapalı bir kutuyu Dünyaya sunmadan herkesin gözünün önüne seriyor!

 3. Gunhan Gunhan

  Ekibin büyüklüğünden hangi projede çalışacağına kadar her türlü detay var ama ekip gizli. Apple'ın yaptığı her şey neden hep gizli bilgi olarak sunuluyor ortada inavasyon da yok çünkü hali hazırda rakiplerinde bulunan bir özellik.

 4. Zillow Zillow

  Eğer kurulu bir iş ya da yeni bir girişim var olsun, sağ Alacakliya bulma esastır. Nakit Çözüm Yatırım Ltd., biz karşılaştığınız zorlukları anlamak ve biz çok iyi uygun bir hızda bireylere ve şirketlere kredi vermek neden ve biz de işinize odaklanmak ve iş hedeflerinizi ilerletmek sağlayacak bir çözüm sunar . mali ihtiyaçlarına doğru çözümler için şimdi bize ulaşın. [email protected]

 5. apple şuan geriye düşmeye başladı, özellikle google'un hamlelerin cevap veremiyor. sadece iphone serisi başarılı bu da marka yarattıkları için... yakın zamanda o da bitecektir.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri