Wordpress, altyapısını kullanan tüm sitelere HTTPS desteğini duyurdu

Wordpress, altyapısını kullanan tüm sitelere HTTPS desteğini duyurdu

https-wordpressWordpress kendi altyapısını kullanan siteler için çok önemli bir güvenlik özelliğini devreye aldı. Wordpress'i kendi domainleri altında kullanan siteler de HTTPS desteğine kavuştu.

Kendi sunucuları altında barınan sitelere (alanadi.wordpress.com) 2014 yılında HTTPS güvenlik protokolü desteğini ekleyen servis bugün itibariyle Wordpress'i kendi domainleri altında kullanan sitelerin de HTTPS protokolüne döndürüldüğünü açıkladı. Bu yeni özellikle ile Wordpress güvenlik alanında önemli bir adım atmış oldu.

Servisin yıllar içerisinde kendi altyapısını kullanan sitelere standart olarak HTTPS desteği verememesinin arkasında öncelikli olarak maliyet nedeni yatıyordu. Let’s Encrypt hareketi ile işbirliği yapan şirket böylece bu özelliği daha ucuz ve entegrasyon olarak daha kolay bir şekilde halletmiş oldu.

Wordpress'te HTTPS nasıl aktif edilir?

Hali hazırda Wordpress altyapısını kullanan bir siteniz varsa HTTPS özelliğini aktif etmek için ekstra birşey yapmanıza gerek yok. Yeni güncellemeyle birlikte otomatik olarak tüm sitelere HTTPS desteği gelecek. Google'ın HTTPS altyapısına sahip sitelere öncelik verdiğini de düşünürsek bu özellik aynı zamanda Google sıralamanıza da pozitif olarak etki edecek.

Görsel Kaynak: MyImages - Micha / Shutterstock.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.