Microsoft Ventures'a kabul edilen Raklet, gelir modelini de değiştirdi
Girişim

Microsoft Ventures'a kabul edilen Raklet, gelir modelini de değiştirdi

Sizlere kısa bir süre önce tanıttığımız Raklet için en kısa haliyle 'dernek, vakıf ve STK'lar için SaaS bir iletişim yönetim platformu' diyebiliriz.

Girişimcilerden öğrendiğimize göre Raklet; dünya genelinde gelecek vaadeden girişimlere danışmanlar eşliğinde başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları teknik donanım, kaynak, bilgi ve tecrübeyi onlara sunan uluslararası bir hızlandırıcı olan Microsoft Ventures'a kabul aldı.

Programın Berlin ayağının 5. dönem finalistlerinden biri olan Raklet, 420 girişim arasında ilk 8'e girmeyi başardı. Bu vesileyle Raklet ekibi 21 Mart - 29 Haziran arasında Berlin'de olacak ve tabiri caizse 'hızlanmanın' yollarını arayacak.

Girişimle ilgili sizlere aktarabileceğimiz bir diğer gelişme de Raklet'in gelir modelinde bir değişikliğe gitmesi ve ücretsiz hale gelmesi. SaaS bir girişim olan Raklet'i bundan böyle dilerseniz yalnızca topladığınız aidatlardan komisyon ödeyerek kullanabilirsiniz. Yani evet, herhangi bir aidat toplamayan dernek, vakıf ya da STK'lar için Raklet artık tamamen ücretsiz.

Raklet'in fiyatlandırma politikasıyla ilgili detayları dilerseniz girişimin sitesinden inceleyebilirsiniz. Raklet ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Raklet ekibi Microsoft Ventures programı için Berlin'de
Raklet ekibi Microsoft Ventures programı için Berlin'de
Yorumlar (3)
  1. Dernek Insani Dernek Insani

    Merhabalar, sadece komisyon ücreti ile çalışan paketin komisyon oranını ne siz belirtmişsiniz, ne de kurum belirtmiş? Bilgi vermenizi rica ediyorum.. Bir de diğer komisyon oranları yazarken, neden sabit ücretsiz paketin komisyon oranı gizlenmiş acaba?

  2. Vakıfların kuruluş amacı hali hazırda ticari olduğundan dolayı komisyon modeli mantıklı fakat, yardım amaçlı derneklerin topladıkları paralardan komisyon alınmasının etik açıdan nasıl kurgaladılar merak ettim. Tepki çeker gibi duruyor. Başarılar.

  3. Ümit Özbakar Ümit Özbakar

    Bence her işte olduğu için bunda da bir bedel olabilir tabiki.. ama fiyatları çok anlamadım. İlk yorumdaki gibi ben de neden komisyon oranı gizlenmiş şimdi merak ettim? Yetkililere bir soruda ben sormak isterim bu %5-3-1 komisyonlara sonradan eklenecek başka bir ücret varmıdır iyzico-payu ücreti gibi? he bir de kdv tabii? Yetkililere de webrazzi güven ve aracılığıyla sormak isterim.. Başarılar