Odun Gönder yakınlarınıza sizin için odun gönderen e-ticaret girişimi
E-Ticaret

Odun Gönder yakınlarınıza sizin için odun gönderen e-ticaret girişimi

Hayır, bu bir 1 Nisan şakası değil. Yaklaşık bir hafta önce açılan Odun Gönder, "sevdiklerinize" ve tüm tanıdıklarınıza odun gönderebileceğiniz bir e-ticaret girişimi. Beklenenin aksine ince düşünceli olduğu yönünde övgü alabilecek de bir girişim.

Odungonder.com, kesilen ağaçlardan arta kalan odun parçalarını özel ambalajlarla verilen adrese teslim ediyor. Teymur Jahangir'in kurucusu olduğu Odun Gönder'in ekibi Farhad Safarov, İlham Akberli ve Musa Afandiyev olmak üzere toplam dört kişiden oluşuyor. Ekip birkaç hafta içinde hazırladıkları e-ticaret sayfasıyla birlikte tüm operasyonları bir ay gibi kısa bir sürede tamamladığını anlatıyor.

odungonder paket

Akla ilk bir tepkiyi çağrıştırsa da Odun Gönder müşterilerinin siteyi farklı amaçlarla kullandığını söylüyor. İnsanlar sevgi gösterisi olarak gönderenler, trip atanlar, arkadaşına espiri yapanlar ya da arkadaşını trollemek için Odun Gönder'i kullanıyorlar.

Odun her ne kadar kabalıkla özdeşleşse de, odungonder.com doğadan aldığını doğaya vermek isteyen bir e-ticaret sitesi. 1 Odun-1Fidan uygulaması bulunan site, her gelen ödeme başına TEMA aracılığı ile fidan bağışında bulunuyor. Yapılan bağış sayısının artmasıyla birlikte doğrudan TEMA ile resmi anlaşma yapmak istiyor ekip. Bu yönüyle farklı yönlere evrilebilecek, insanların fidan bağışını teşvik edebilecek bir girişim.

Yorumlar (16)
 1. Takiplekazan Takiplekazan

  Çok odun bir girişim olmuş. Ayrıca bu yardım kuruluşlarına atıfta bulunarak "bak biz iyi niyetliyiz, yardımseveriz, doğa dostuyuz, duyarlıyız yani ya." tarzında girişimler hiç hoşuma gitmiyor. Tabi ki bunlar benim şahsi görüşlerim. ;)

 2. Tuncay Tuncay

  4 kişi ne iş yapıyor merak ettim, odunmu kesiyorlar acaba?

  1. Takiplekazan Takiplekazan

   Çok güldüm buna :)

 3. Timur Gündoğdu Timur Gündoğdu

  Bu projede, Çaycısından Programcısına emeği geçen herkese yazıklar olsun. Siteye girdim her odun siparişinde bir fidan dikiliyor gibi bir yaklaşım var ama kesinlikle saçmalık. Ağaçları kesmek üzerine yapılan bu projenin kesinlikle durdurulması lazım. Tekrar yazıklar olsun.

  1. Sanırım hiç mangal yakmıyorsunuz siz

 4. Serhat Serhat

  Şaka yapıyorsunuz :))

 5. Güray Güray

  Ülke olarak geriye gitmemizden farklı olarak girişimcilikte de geriye gittiğimizin göstergesi sanırım bu girişim.

 6. Zekice düşünülmüş güzel bir girişim. Tebrik ederim arkadaşları.

 7. Mobiladam Mobiladam

  Bu yıl neden bu kadar berbat bu 1 Nisan şakaları!

 8. Amerikada bir arkadaş vardı , yenilemeyecek durumda olan patateslere sizin istediğiniz notu yazarak arkadaşınıza postalıyordu. 1 notlu patates için 10$ gibi bir fiyat istiyordu. Ona benzettim biraz.

 9. Çok akıllıca bi düşünce kimsenin aklına gelmemiş fesatlıktan çatlamışsınız tebrik ederim gençler buyrun sizde düşünün sizde yapın

 10. Mehmet Mehmet

  Gayet eglencelik bir is. Boyle esprili birseyler gormek nese katiyor. Elinize saglik...

 11. Batur Soylu Batur Soylu

  Adamlar daha sunucularını sağlama alamamışlar, Beyaz Show'da reklam yapıyorlar.

  Tabi doğal olarak da siteleri açılmıyor. Sunucu kitlenmiş. Proje hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü siteye girip inceleyemedim ama büyük ihtimalle kısa sürede kepenk kapatacaktır.

  Bunu yılların bana kazandırmış olduğu tecrübe ve Türk internet kullanıcısı analizlerine dayanarak söylüyorum. Adam evine ekmek götüremiyor, kalkıp küçük bir odun parçasına 20 lira mı verecek? 6 lira da kargosu varmış! Sanki torba odun gönderiyorlar. Yazık.

 12. Bu siteye girip 26lira veren odunun ta kendisidir.. ayrica dogayi korur gibi gozukupte odunlari gereksiz yere ziyan etmek nasil bir mantiktir? Arta kalan agac parcasi falan hikaye talastami yapilmiyor kalan odunlarla..

 13. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Beyaz show'da ciddi ciddi reklamı yapılmıştır. Öyle şans eseri falan olmamış site adresi söylenmiş gönderim fiyatı, detaylı açıklama. Ayrıca bu kadar basit ve çöp bir projede burada da yaınlanmış ne diyelim artık çevreniz olsada iki ay sonra sinek avlayıp sinek gönderirsiniz millete :)

 14. Tyrael Tyrael

  Yurt dışında "patates gönder" gibi bir girişimden, kurucusu ayda 10.000$ kazanıyordu. baya haber olmuştu, onu hatırlattı bana.