x

Online video içerik ajansı MediaKraft ayda 200’e yakın YouTube videosu üretiyor [Girişim Ofisleri]

Girişim Ofisleri’nin 2013 yılındaki ilk bölümünün konuğu Ersan Özer‘di. 3 yıl sonra Özer’in yeni girişimi MediaKraft‘i ziyaret ederek tekrar bir araya gelme şansı bulduk. Özer, geçen süre içinde online video içerik ve reklam dünyasındaki değişim ve dönüşümleri, Almanya merkezli MediaKraft’in Türkiye’deki ortaklığının faaliyetlerini Webrazzi ekibine anlattı. Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (11)

 1. “Para kazanmıyoruz” “Bu iş kârlı değil” “En yoğun çalıştığım iş, Günde 18-20 saat çalışıyorum”
  Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yahu.

  Uzun vadeli mi bu yatırım yani ?

  Cevapla
 2. Profesyonel şirketlerin amatörlerin rolünü çalmaya kalkması pek şık bir hareket değil bence. Youtube’un da bu iş için tam anlamıyla uygun bir mecra olduğunu pek sanmıyorum doğrusu. Lakin Ersan daha önceki işlerine bakılırsa profesyonel düşünceyle hareket eden amatör ruhlu bir girişimci olduğundan elde ettiği başarıyı da pek yadırgamadım. Timsah, Uzmantv, Uzmanlar vs. derken dünya klasmanında bir video işine imza atacak ama hadi bakalım hayırlısı. Bu arada 47 günümüzde ileri bir yaş sayılmaz aslında. Yetişkin insan diye bir şey yoktur gerçekte. 😉

  Cevapla
 3. Mecra güzel ama yapmayın kazanamazsınız diyor kısaca 🙂

  Cevapla
 4. selçuk şahin |

  ilk sahnede yere çok attıktan sonra gözümdeki sunucunun degeri sıfır bile degil.. yazıklar olsun

  Cevapla
 5. Mustafa Namoğlu |

  Ersan Abim. Yıllardır aynı enerji, aynı samimiyet, aynı profesyonellik. Yeni projeni dört gözle bekliyoruz.

  Cevapla
 6. Tamam güzel yapıyorsunuz. Belli ki güzelde kazanıyorsunuz ama insanlara neden alttan alttan yapmayın kazanamazsınız biz yapıyoruz ama bizde o var biz yapıyoruz ama bizde bu var mesajı veriyorsunuz. Çok yaratıcı bir iş yapmıyorsunuz bunun farkındasınız heralde ama bırakın herkes yapsın insanlara yapabileceklerini söyleyin. Biz yaptık böyle oldu bir daha yapsak böyle olur iyi olur fakan demek hiç yakışmadı. Video biraz başarıyı elde eden bir girişimcinin aman yapmayın bizim yerimizi sarsarsınız mesajı gibi olmuş. Madem ki o kadar başarılısınız sayı verin. Socialblade ile sayılara ulaşılabiliyor biraz araştıran bulabilir ama biz yapıyoruz bayağı zor yaparsanız da o kadar kazanamazsınız demeyin!

  Cevapla
  • Ersan Bey varolan durumu anlatmış. Webrazzi’den bunu okuyan taş çatlasın 10 bin kişi. Ne yani? Onlara girmesin mesajı verse ne olacak? Bu kadar başarılı işler yapmış bir insan yalancıılıkla ihtam etmeye utanmıyor musun? Arkadaşım kötü niyetli biri olma. Bu insan 20 dakika tecrübelerini paylamış. İzle ve öğren. Meyve veren ağaçları taşlama. Meyvesinden yararlan.

   Cevapla
  • Bu şirkette çalışan kişilerin mağışları var + ofis giderleri var varda var… Adam o yüzden kazanamıyoruz demiş. Youtube işine biraz girsen anlarsın heralde 🙂

   Cevapla
 7. Ant Ekşiler |

  Yapın ama Türkçe yapmayın diyor bence 🙂

  Cevapla
 8. Youtube’dan adam gibi para kazanmak kolay değil Türkiye’dekiler için. Asıl para kazanmanın yolu özel reklam satışlarıdır.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın