WhatsApp'ta yazı formatı nasıl değiştirilir?

WhatsApp'ta yazı formatı nasıl değiştirilir?

WhatsApp güncellendi. 29 Mart'ta devreye aldığı yenilikle birlikte yazı formatlarını sessiz sedasız devreye alan WhatsApp'ta mesajlarınızı artık kalın, eğik ve üzeri çizili bir şekilde yazabilirsiniz.

WhatsApp'ın yeni özelliğini uygulamanızı güncelledikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz ancak WhastApp bu formatları ayrı butonlarıyla sunmuyor. Bunun yerine her bir format için ayrı bir kısa yol kullanılmasını ön gören WhatApp'ta metinleri biçimlendirmek için bilmeniz gerekenler şunlar:

  • Seçtiğiniz metni kalın yapmak için kelimenin önüne ve arkasına * simgesini ekleyin. Örneğin *kalın* yazdığında mesaj kalın olarak görünecek.
  • Seçtiğiniz metni italik yani eğik yapmak içinse kelimenin önüne ve arkasına _ alt çizgi ekleyin. Örneğin _eğik_ yazdığınızda mesaj eğik olarak görünecek.
  • Seçtiğiniz metni üzeri çizili yapmak için kelimenin önüne ve arkasına  ~ yaklaşık işareti ekleyin. Örneğin ~üzeri çizili~ yazdığınızda mesaj üzeri çizili olarak görünecek.

WhatsApp'ın sadeliğiyle öne çıkan mesajlaşma uygulamasının bu prensibini bozmadan devreye aldığı yenilik, diğer önemli değişikliklerin de habercisi olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.