Apple ve Google eski çalışanlarının girişimi June, akıllı fırını için 22.5 milyon dolar yatırım aldı
Arama
Girişim

Apple ve Google eski çalışanlarının girişimi June, akıllı fırını için 22.5 milyon dolar yatırım aldı

june

Yiyeceklerin içini gören akıllı fırınıyla haklı bir üne sahip olan June, birinci tur yatırımını aldı. Apple, Google ve GoPro eski çalışanları tarafından kurulan girişim, Foundry Group, First Round Capital ve Lerer Hippeau Ventures’ın katıldığı turda 22.5 milyon dolar yatırım aldı.

June ile ilgili önemli bir gelişme de bu ilkbaharda piyasaya çıkması merakla beklenen ürününün sevkiyatını ertelemesi oldu. Başta pişirme mimarisi olmak üzere tasarımsal yeniliklere giden June, tatil sezonu yani kıştan önce ürününü satışa sunmayacak. Yeni yatırım bu geliştirmeleri ve elbette ürünün müşterilerle buluşmasını destekliyor olacak.

1,500 (erken siparişten sonra 3 bin) dolarlık yüksek bir fiyattan piyasaya sunulması planlanan June, kameralar ve sensörlerle donatılmış bir fırın. İçine yerleştirdiğiniz yiyeceği tanıyan ve ağırlığını da göz önüne alarak bir pişirme önerisi sunan June, pişirme sırasında yiyeceğinizi düzenli olarak takip ediyor. June siz onu kullandıkça yiyecekleri daha iyi tanıma ve daha iyi pişirme iddiasıyla geliyor. Mobil uygulamasıyla fırının içinde neler olduğunu size aktaran June, uygulama içinde fırını kameralar sayesinde görebilmenizi, zamanlayıcı kullanmanızı, yemek hazır olduğunda bildirim almanızı sağlıyor. June fırın elbette internete bağlı ve dokunmatik ekrana sahip.

Eskilerinin yerini alacak yeni nesil ev aletlerinin nasıl görüneceği sorusunun cevabını bugünün imkanlarıyla en iyi şekilde veren girişimlerden biri olan June, Haziran 2015’te 7 milyon dolar tohum yatırım almıştı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Orkun dedi ki:

  Bildiğimiz fırına bir tane kamera, bir de internet bağlantısı yap, ondan sonra yeni nesil fırın havalarıyla 100 dolarlık ürünü enayilere 3000 dolara sat, iyiymiş.

  1. cihan dedi ki:

   ANELİZİNİZE hayran kaldım Orkun Bey, büyük oyunu bozdunuz, helal olsun.

 2. Onur dedi ki:

  Fiyat asiri ucuk o paraya ben 6 7 ay asci tutarim: D 600 800$arasi olursa o piyasada der alir aksi taktirde 3000$ a hic sanslari yok akilsiz zenginler alir anca

 3. Cihan dedi ki:

  Kurucuları üzerinden şişirilmiş ürün! Standart yabancı girişimci halleri… Daha iyisini daha ucuza mal edip rakip çıkalım diyenleri bekleriz. Gelin üretelim! 🙂

Bir Yorum Yazın