Monimen ile girişimler, kendi 'girişim tanımlama kartları'nı oluşturuyor

Monimen ile girişimler, kendi 'girişim tanımlama kartları'nı oluşturuyor

Monimen henüz çok yeni ortaya çıkmış olan bir web tabanlı uygulama girişimi. Fikir olarak girişimlerin kendilerine çok basit düzeyde tanımlama kartları oluşturmalarını sağlıyor.

Emir Uçkan tarafından kurulan girişim Monimen, yabancı girişim hızlandırıcı programlarının uzun formlarından etkilenerek hazırlanmış ve yatırımcıya zaman kazandırmayı, girişimciye de asansör konuşmasında yaptığı gibi sadece en önemli özelliklerini sunmasını sağlamayı amaçlayan bir yapı kurmuş.

Şimdilik sadece Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan girişim ProductHunt'da kısa sürede 100'den fazla kişiden oy toplamayı başarmış. Girişim bu yıl sonuna kadar 12 dile kadar destek sunmayı amaçlıyor. Mobil uyumlu bir yapıda olan girişim, daha çok fikir ve tohum yatırım aşamasında olan girişimlerin ağa katılmasını bekliyor.

monimen-featured

Sisteme dahil olan girişimler, 10 adet madde ile girişimlerini tanımlıyorlar. Monimen'den aldığımız bilgiye göre, girişimlere girişimin nasıl çalıştığı, sihrinin ne olduğu, girişimin neden var olduğu ve iş planı sorulmuyor. Böylece girişimin fikrinin çalınmasının da önüne geçiliyor. Ancak yine de girişimlerin 10 adet bilgiden faaliyet alanlarını, girişimin neye ihtiyacı olduğunu açıkça yazmaları gerektiğini belirtelim.

Girişimler sisteme girdikten sonra diğer girişimleri de gözlemleyebiliyor. Bununla birlikte yatırımcılar da girişimleri yatırım yapmak istediği alanlara göre değerlendirip ilgilendiği girişimlerle direkt olarak sistem üzerinden ilgilenebiliyor. Kısacası Monimen kendini "girişim tanımlama kartı" olarak adlandırırken, girişimler için de bir vitrin olmuş oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.