Monimen ile girişimler, kendi 'girişim tanımlama kartları'nı oluşturuyor
Girişim

Monimen ile girişimler, kendi 'girişim tanımlama kartları'nı oluşturuyor

Monimen henüz çok yeni ortaya çıkmış olan bir web tabanlı uygulama girişimi. Fikir olarak girişimlerin kendilerine çok basit düzeyde tanımlama kartları oluşturmalarını sağlıyor.

Emir Uçkan tarafından kurulan girişim Monimen, yabancı girişim hızlandırıcı programlarının uzun formlarından etkilenerek hazırlanmış ve yatırımcıya zaman kazandırmayı, girişimciye de asansör konuşmasında yaptığı gibi sadece en önemli özelliklerini sunmasını sağlamayı amaçlayan bir yapı kurmuş.

Şimdilik sadece Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan girişim ProductHunt'da kısa sürede 100'den fazla kişiden oy toplamayı başarmış. Girişim bu yıl sonuna kadar 12 dile kadar destek sunmayı amaçlıyor. Mobil uyumlu bir yapıda olan girişim, daha çok fikir ve tohum yatırım aşamasında olan girişimlerin ağa katılmasını bekliyor.

monimen-featured

Sisteme dahil olan girişimler, 10 adet madde ile girişimlerini tanımlıyorlar. Monimen'den aldığımız bilgiye göre, girişimlere girişimin nasıl çalıştığı, sihrinin ne olduğu, girişimin neden var olduğu ve iş planı sorulmuyor. Böylece girişimin fikrinin çalınmasının da önüne geçiliyor. Ancak yine de girişimlerin 10 adet bilgiden faaliyet alanlarını, girişimin neye ihtiyacı olduğunu açıkça yazmaları gerektiğini belirtelim.

Girişimler sisteme girdikten sonra diğer girişimleri de gözlemleyebiliyor. Bununla birlikte yatırımcılar da girişimleri yatırım yapmak istediği alanlara göre değerlendirip ilgilendiği girişimlerle direkt olarak sistem üzerinden ilgilenebiliyor. Kısacası Monimen kendini "girişim tanımlama kartı" olarak adlandırırken, girişimler için de bir vitrin olmuş oluyor.

Yorumlar (7)
 1. Babil Babil

  Lokasyon seçiminde Türkiye'yi haritada göstermiyor oluşuyla dikkatimi çekti.

  Avrupa haritası: http://monimen.com/images/icons/where/black/5.svg

  Asia haritası: http://monimen.com/images/icons/where/black/3.svg

  Peki Türkiye nerede? Kuzey ya da Güney Amerikayı inceleme fırsatım olmadı, belki de oradadır. Şaka bir yana benim için önemli değil ama unutulmuş olması dikkatimi çekti. Görmezden gelemedim.

  Ayrıca çok beğendim, başarılı olacak bir girişim hiç şüphe yok.

  1. Emir Uçkan Emir Uçkan

   Aslında unutmadık, ilk başta tasarladığımızda bundan çok farklı, tamamen Türkiye için bir yazılımdı. Fakat sonrasında pazarı yerel ile sınırlandırmak yerine, global bir hizmet olarak kıtalara bölmeyi uygun gördük. Türkiye'nin hangi kıta oluşunu size bıraktık, polemiksel durumlarda yer almamak için. Bu yüzden siz de pazarınızı 2 kıta üzerinden değerlendirip kendiniz için de iyi birşey yapabilirsiniz.

 2. Western Western

  Güzel. Fakat üye olmadan listeyi oluşturabilelim. Eğer hoşumuza giderse kartımızı oluştursun. Urlmizi versin. ;)

 3. Western Western

  Kısa bir url verir insan. O ne sanki sistem de yüz milyar girişim var.

  1. Emir Uçkan Emir Uçkan

   URL kısaltma hizmetini sene sonun devreye alacağız.

 4. Cihansarikus Cihansarikus

  http://monimen.com/en/s/c24eJSutK3twFK9mG

  Girişimimiz için kimlik kartı oluşturduk.20.000TL gibi ufak bir bütçeye ihtiyacımız var.Değerli Arda Kutsal Ve Webrazzi ekibini Ofislerini ziyaret ederek girişimimizi anlatmak ve fikir almak isteriz yatırımcı desteği konusunda geniş bir ağa sahipler.Bu ücretin yarısı bile karşılansa sektöre giriş yapabileceğiz desteklerini bekliyorum iletişime geçebilirsiniz.

  [email protected]

 5. Fatih Fatih

  Geliştirilmiş betalist.com

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri