Uber çocuklu ailelere özel uberAİLE servisi vermeye başladı
Mobil

Uber çocuklu ailelere özel uberAİLE servisi vermeye başladı

Uber'in bundan yaklaşık iki yıl önce ilk kez New York'ta devreye aldığı ailelere özel servisi uberFAMILY artık İstanbul'da. uberAİLE adıyla servisi bugünden itibaren Türkiye'deki kullanıcılar için sunmaya başladığını duyuran Uber, talep halinde çocuk koltuklu bir araçla hizmet veriyor.

Türkiye'de çocuk oto koltuğu markası Maxi-Cosi ile anlaşan Uber, UberAİLE araçlarındaki sürücülerinin de özel bir eğitimden geçtiğini belirtiyor.9 ay ve 4 yaş aralığında ve 9-18 kg ağırlığındaki çocuklar için uygun olan uberAİLE servisinin ücretleri uberXL ile aynı. Servisi kullanmak için Uber uygulamasını açıp, çağıracağınız araç seçenekleri arasından uberAİLE'yi seçmeniz yeterli.

Uber'in bu tip ihtiyaçlara göre servisini özelleştirmesi daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlarken aynı zamanda taksi/sürücü çağırma endüstrisinde yeni standartların dünya çapında yeniden belirlenmesinin önünü açıyor.

Yorumlar (5)
 1. Mustafa G. Mustafa G.

  Kişisel görüşüm, Uber'in yeni ve inovatif çözümler getirmesine rağmen yasalara karşı bu vurdumduymaz ve kural tanımaz agresifliği bana itici geliyor. Şöyle ki, binilen Uber'lerin faturası ülkemizde hiçbir geçerliliği olmayan ve Uber B.V tarafından Amsterdam'dan kesilen bir e-makbuz ile müşteriye veriliyor, ki bu da buradaki operasyondan doğan verginin hiçbir şekilde ülkemize girmemesidir.

  Bunun yanı sıra, başta İstanbul olmak üzere ülkemizdeki şehirlerde tarifeli yolcu taşımacılığını sadece ve sadece Belediyelerin kararları doğrultusunda yapılabiliyor. Uber'in Türkiye'deki faaliyetleri tamamen yasa dışı yani. Ama burada buna göz yumuluyor ki herhalde Uber de böylesine kampanya ve yeni hizmetleri duyurabiliyor.

  Sadece Türkiye değil, başta Avrupa olmak üzere bir çok yerde legal bir zemine oturtulamamış bir hizmet. Sürdürülebilirliği ne kadar uzun ömürlü, bunu zaman gösterecek.

 2. Ahmet Ahmet

  Alakasız ama UberGo neden kalktı. Servis olarak var ama hiç araç yok uzun süredir?

 3. Alcar Alcar

  bizim aile de kalabalık... benzer bi pr çalışması fena olmaz heralde:)

 4. Onur Celikgun Onur Celikgun

  eskiden korsan taksilere polis göz actirmazdi simdi adamlar göstere göstere yapiyor hicbirsey olmuyor ilginc...

 5. Alper Z. Alper Z.

  Güvenlik açısından Alman cybex ve kiddy oto koltuklarını tek geçerim. Cybex ve kiddy in adac güvenlik testleri en iyisi. Uber teoride iyi ama Türkiye gibi güven ve hijyen sorunu olan ülkeler için çok da uygulanabilir mi soru işareti.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri