Samsung Galaxy S7'nin Türkiye lansmanı yapıldı, fiyatları açıklandı

Samsung Galaxy S7'nin Türkiye lansmanı yapıldı, fiyatları açıklandı

Mobil Dünya Kongresi 2016'da ilk tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S7 ve S7 edge modellerinin Türkiye lansmanı dün akşam İstanbul'da gerçekleştirildi. Barselona'da ilk izlenim videosu ve Samsung Türkiye Pazalama Müdürü Tolga Erdem'in anlatımıyla daha önce sizlere detaylarını aktardığımız Galaxy S7'yi geçtiğimiz hafta, iPhone 6s'le kıyaslayan bir yazı da yayımlamıştık. Ürünlerin Türkiye'de satışa sunulmak üzere lansmanı yapıldı. Alışveriş sitelerinde ön siparişe çıkan ürün, 18 Mart itibarıyla raflardaki yerini alacak. Lansmanda iki modelin Türkiye peşin satış fiyatı da açıklandı.

Tansu Yeğen Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yeni telefonları Galaxy S7 ve S7 edge'i tanıttı.

Tanıtımına aylar kala konuşulmaya başlanan ve dünya lansmanıyla birlikte en çok konuşulan ürünlerden biri haline gelen Galaxy S7, İstanbul'da Samsung Türkiye Mobil Birimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen tarafından tanıtıldı. Samsung'un üretim felsefesinden bahsederek konuşmasına başlayan Yeğen, Nesnelerin İnterneti'nin hayatımıza katacağı yeniliklerden örnek verdiği konuşmasında, Samsung'un bu konudaki vizyonunu da açıkladı. “Samsung olarak ülkemizde 1 Nisan’da hizmete girecek olan heyecanla beklediğimiz çok yüksek hızda mobil internet deneyimi sağlayan 4.5G ağ teknolojisini, Kategori 9 teknolojisi desteklediği için en yüksek hızda kullanmaya imkan tanıyan Galaxy S7 ve S7 edge’i müşterilerimizin beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz” sözleriyle heyecanını paylaşan Tansu Yeğen, “Mobil deneyimin sınırlarını yeniden belirleyen Galaxy S7 ve S7 edge ile yüksek performans, her ışık ortamında fotoğraflar, kötü hava koşullarında dahi kolay kullanım ve uzun süreli pil ömrü ile kablosuz hızlı şarj özelliklerini buluşturuyoruz” dedi.

Kamera özelliklerine ağırlık verildi Tansu Yeğen'den sonra sahneye çıkan Samsung Türkiye Pazarlama Müdürü Tolga Erdem, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’in özelliklerini ayrıntılı biçimde anlattı. Yeni telefonların üzerinde düşük ışıkta dahi daha aydınlık ve net kareler sağlayan, bir akıllı telefonda ilk kez yer alan Çift Piksel (Dual Pixel) F1.7 diyafram açıklığına sahip kamera bulunuyor. Daha geniş diyafram açıklığı ile aydınlık lens sunan devrimsel Çift Piksel teknolojisiyle dikkat çeken her iki ürünün kamerası da, daha büyük pikseller sayesinde, düşük ışık koşullarında bile çok daha hızlı perde (shutter) sürati ve çok daha isabetli ve hızlı otomatik odaklanma (autofocus) özelliğiyle öne çıkıyor. Yeni kamera modu Motion Panorama, geleneksel panoramik fotoğraflara hareket katarak kullanıcılara sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor.

3 boyutlu cam ve metalden üretilen 5.1 inç Galaxy S7 ve 5.5 inç Galaxy S7 edge, sadeleştirilmiş Sürekli Açık Ekran (Always-On Display) özelliğiyle ekranın sürekli aktif olmasına imkan veren her iki cihaz da, kullanıcıların herhangi bir çağrıyı ya da önemli bir bildirimi kaçırma endişesini ortadan kaldırıyor.

s7-1Suya ve toza karşı dayanıklı Bununla birlikte hem Galaxy S7 hem de Galaxy S7 edge'in IP68 sertifikası ile su ve toza dayanıklı olarak kullanıcılara sunulduğuna dikkat çekildi. Tolga Erdem yaptığı sunumda, yeni modellerinin hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj teknolojisi sunduğunu söyledi. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, ek olarak, kullanıcıların 200GB’a kadar fazladan depolama alanına sahip olabilecekleri mikroSD kart yerleştirmelerine izin veriyor. Ayrıca, güçlü işlemcisi ve büyük pil kapasitesiyle çok daha uzun süreli oyun deneyimi sunan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, dahili soğutma sistemiyle cihazın fazla ısınmasının önüne geçiyor. Oyuncular için yeni eklenen Oyun Başlatıcısı (Game Launcher), kullanıcıların pil tüketimini yönetmesine ve bildirimleri minimuma indirmesine olanak tanıyor. Buna ek olarak kullanıcılar, oyun deneyimlerini kaydedebiliyor ya da diğer kullanıcılar ile oynamak üzere ekranlarını paylaşabiliyor. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile birleştirilen Vulkan API, yüksek performans gerektiren yoğun grafikli oyunların düşük pil tüketimiyle oynanmasına imkan veriyor.

İki modelin Türkiye satış fiyatı da açıklandı Samsung Galaxy S7 siyah, gümüş titanyum ve altın platinyum renkleriyle 2799 TL; Galaxy S7 edge ise siyah, altın platinyum ve gümüş titanyum renkleriyle 3299 TL tavsiye edilen tüketici fiyatıyla 18 Mart’ta raflarda yerini alacak. Ön siparişle ürünü satın alanlar hem ürüne daha erken sahip olabilecek, hem de hediye olarak Galaxy Gear VR sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.