Beko’dan dijitalde dikkat çeken iş: Akıllı Çözümler
Arama
Dijital

Beko’dan dijitalde dikkat çeken iş: Akıllı Çözümler

beko-akilli-cozumlerMarkanın hedef kitlesine ulaşmasından öte dijital kanal ile verdiği mesajı pekiştirmesinin dikkat çeken örneklerinden birine Beko imza attı.Son dönemin popüler isimleri Nedir’den tanıdığımız Burcu Bakdur, yarışmaları trollemesi ile tanıdığımız Korcan Cinemre, YouTuber Cem Korkmaz ve Sedef Özkan ile birlikte Vine fenomeni Salih Zafer Kunt’un yer aldığı video ile başlayan kampanyanın tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/bekoturkiye/videos/903334979781927/

2 milyona yakın görüntülenmeye ulaşan videoda 5 binden fazla beğeni ve binden fazla paylaşım ilginin önemli bir göstergesi. Beko’nun akıllı televizyonlardaki özelliklerini tanıtmak için hazırlanan videonun haricinde haftalık bilgi yarışması ile de markanın “akıl” odağındaki mesajı pekiştirilmiş.

www.bekodanakillicozumler.com web sitesinde veya Facebook içerisinde soruların cevaplanmasına olanak tanıyan kampanyanın dijitalde dikkat çeken işlerinden biri de Gif’ler. Öncesinde Facebook paylaşımı içerisinden de soruların cevaplanmasına olanak tanıyan interaktif içeriğe bakalım:

https://www.facebook.com/bekoturkiye/posts/904011166380975

Hazırlanan tanıtım videosuna yaratıcılık katılarak daha fazla kişiyle etkileşime geçmenin bir örneği olarak Beko’nun Facebook’ta Gif kullanımı:

https://www.facebook.com/bekoturkiye/posts/905590402889718

McCann İstanbul’un ajanslığını üstlendiği Beko Akıllı Çözümler kampanyası, sosyal medyada eğlenceli içerik üretimi ve kullanıcının harici bir siteye yönlendirilerek kaybedilmesini önleyen interaktif cevaplama alanı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bakalım kampanyanın devamında neler göreceğiz?

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Mesut Yüce dedi ki:

    O kadar çok reklam bütçesi ayırmışlar ama yine de izlenmiyor. 2 milyon izlenmesi olan bir videonun normal şartlat altında eğer organik olsa en az 20bin beğeni, 10bin de paylaşımı olur.

Bir Yorum Yazın