70 bin eşleşmeyi geçen yerli arkadaşlık uygulaması Couplinked premium versiyonunu açtı

70 bin eşleşmeyi geçen yerli arkadaşlık uygulaması Couplinked premium versiyonunu açtı

Tinder'ın başarısı küresel ve yerel çok sayıda arkadaşlık uygulamasını cesaretlendirmeye devam ediyor. İlk arkadaşlık uygulamasını geçtiğimiz yıl yayınlayan ve rakipleri arasında bir adım öne geçmeyi başaran yerli arkadaşlık uygulaması Couplinked premium versiyonunu devreye aldığını duyurdu. Couplinked Plus ismini taşıyan yeni üyelikte kullanıcılarına profillerini kimin beğendiğini görmesi mümkün.

Hakan Kintoğlu ve Barış Polat tarafından kurulan ve iOS ve Android uygulamalarını geçtiğimiz yaz yayınlayan Couplinked, piyasaki arkadaşlık uygulamalarından yalnızca yüksek öğretim görmüş üyeleri hedeflemesiyle ayrışmak istiyor. "Seçkin insanl1452672992_Couplinked3arın tanışma noktası" sloganını seçen Couplinked eğitim kriterinin kişilerin doğru eşleşmesi için en doğru kriter olduğuna inanıyor. Eşleşme oranlarının iyileşmesi tahmin edebileceğiniz gibi arkadaşlı uygulamalarının popülerleşmesinde oldukça önemli bir etken.

Couplinked uygulamasının altıncı ayında kullanıcılarının iki milyon profil beğenisi gerçekleştirdiğini ve Couplinked üzerinden bir milyon mesaj gönderdiklerini paylaşmıştı. Bugüne kadar sağlanan eşleşme sayısının 70 bini geçtiği de notlar arasında.

Coplinked son kullanıcı açısından Tinder'a benzer bir uygulama. Facebook profilinizle giriş yapıyor ve karşınıza çıkan profilleri beğenip beğenmediğinize karar veriyorsunuz. Ancak uygulamanın Tinder'dan çok sayıda belirgin farkları var: Eşleşilmeyen adayların isimleri profillerde gösterilmiyor, aranan ilişki türü/boy/burç/ilgi alanları/bilinen diller profillerde belirtilebiliyor, bir kişiyi beğenmek veya beğenmemek yerine daha sonra tekrar değerlendirmek üzere kararsız kalınabiliyor.

Facebook arkadaşları Couplinked içerisinde birbirlerinin profilini görmüyor, ücretli üyelik alındığında profil bilgilerine göre detaylı keşif yapılabiliyor, beğenen kişilerin detayları ve beğenilmeyen kişilerin tamamı tekrar görülebiliyor. Couplinked ekibi bu özellikleri geliştirmeye devam edeceklerini söylüyor.

Couplinked'in premium versiyonuyla gelen özellikler arasında beğenmediğiniz profilleri tekrar görme, sizi beğenen tüm profilleri görme ve gelişmiş detaylı arama var. Fiyatları ise 10,5 TL ile 69.99 TL arasında değişiyor.

Uygulamanın farklı arayüzü ve detaylı özellikleri Tinder dışındaki kitleleri hedefleyebilmesinde etkili olmuş gibi görünüyor zira Couplinked bugün kullanıcılarının yaş ortalamasının 30 olduğunu söylüyor. Couplinked uygulamasını 2016 yazından itibaren Türkiye dışına açmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.