DJI yeni drone modeli Phantom 4'ü tanıttı

Kendi üreticisi tarafından da DJI'n en akıllı drone'u olarak lanse edilen ürün, yarı otomatik uçuş olanakları, çarpma ve kaza kırım önleyici sensör sistemleri sayesinde hem profesyonellere hem de drone işine meraklı amatör kullanıcılara hitap etmeyi sürdürecek.
DJI yeni drone modeli Phantom 4'ü tanıttı

dji-phatom-4Drone üreticisi DJI, büyük başarı yakaladığı Phantom serisinin son üyesi Phatom 4 modelini tanıttı. DJI Phantom 4'ün en önemli genel özelliği daha "akıllı" olması. Kendi üreticisi tarafından da DJI'n en akıllı drone'u olarak lanse edilen ürün, yarı otomatik uçuş olanakları, çarpma ve kaza kırım önleyici sensör sistemleri sayesinde hem profesyonellere hem de drone işine meraklı amatör kullanıcılara hitap etmeyi sürdürecek.

Tüketici odaklı drone üreten DJI Phantom 4'ün profesyonellere hitap eden en büyük tarafı ise elbette hava fotoğrafçılığı ve havadan video çekimleri. Phantom 4, 30 FPS ile 4K kalitesinde video çekebiliyor. Bunun yanı sıra Phantom 4 1080p kalitesinde ise 120 FPS ile slow motion tarzında da görüntüler alabilme yeteneğine sahip.

Phatom 4'de birden fazla uçuş modu bulunuyor, üretici son üründe uçuş dinamiklerini de değiştirmiş. Geliştirilen batarya sayesinde ise DJI Phantom 4 tam şarjla toplamda 28 dakika uçuş gerçekleştirebiliyor. Bu rakam Phantom 4'ün halefi Phantom 3'e göre yüzde 25 daha yüksek. Phantom 4'ün menzili ise 5 kilometreye kadar çıkıyor.

DJI Phantom 4 üzerindeki sensörler sayesinde artık çarpma risklerine karşı daha güvenli ve dayanıklı hale geliyor. Sensörler pek çok kazayı önleme gücüne sahip. Bunun yanı sıra Phantom 4'ü akıllı hale getiren ActiveTrack özelliği, Phantom 4'ün bazı nesneleri takip edebilir duruma gelmesini sağlıyor. Phantom 4'ü kontrol ettiğiniz ekran üstünden seçeceğiniz nesne, otomatik olarak Phantom 4 tarafından takip edilebiliyor. Phantom 4 ile gelen bir diğer özellik ise TapFly. Bu özellik sayesinde kullanıcılar özellikle çekim yapacakları zamanlarda uçuşla alakalı dinamikleri düşünmek zorunda kalmıyor.

1399 dolarlık fiyatı ile satışa çıkan DJI Phantom 4'ün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.