Kartvizit arşivinizi telefon rehberine aktaran uygulama: CamCard
Mobil

Kartvizit arşivinizi telefon rehberine aktaran uygulama: CamCard

camcard2Kartvizit arşivinizi dijital arşive dönüştürüp kontaklarınız arasına eklemek ve yeni alacağınız kartvizitleri de anında rehberinize kaydetmek için CamCard tam aradığınız uygulama olabilir. 

İş dünyasında hâlâ etkisini yitirmemiş, dijitalleşmeye karşı durmakta olan kartvizitler büyük gereklilik olsa da, işlevselliğini epeyce yitirmiş durumda. Konferanslarda, toplantılarda, fuarlarda, sosyal ortamlardaki karşılaşmalarda yüzlerce kart veriyor, bir o kadarını alıyorsunuz. Kartvizit alışverişini daha işlevsel hale getiren CamCard adlı uygulama, hem son derece kolay kullanıma sahip, hem de aldığınız kartvizitlerin gerçekten kalıcı ve ulaşılabilir hale gelmesine yardımcı oluyor.

Bu uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra e-posta ve şifre ile üyelik başlatıp hemen kartvizitlerinizin fotoğrafını çekerek taratmaya başlayabilirsiniz. Birinden kartvizitini aldığınız esnada bile hemen o an fotoğrafını çekip telefon rehberinize saniyeler içinde kaydedebilirsiniz. Olası bazı karakter hatalarını elle düzeltebilirsiniz. CamCard, kartvizitteki isim, şirket, telefon, e-posta, web sitesi ve adres bilgilerini rehberinizdeki doğru yerlere kaydetme konusunda başarılı.

Platform: iOS, Android, Windows, Web Fiyat: Ücretsiz (Pro versiyonu 0,59 TL) Türkçe Seçeneği: Yok (Türkçe karakter destekliyor)

Yorumlar (7)
 1. Ramazan Ramazan

  Kısa süre içinde Türkiye'den de böyle bir uygulama çıkıcak. Geliştirilen uygulama Türkçe dil desteği ve güçlü yanlarıyla benzersiz bir uygulama olacak. Sadece biraz daha beklemek gerekiyor.

  1. Bu tarzda yenilikçi çözümlere yerli girişimcilik ekosisteminin çok ihtiyacı var. Umarım projeniz en kısa zamanda sonuçlanır. Başarılar.

   1. Ben böyle bir uygulamada linkedin ile login olunmasının ve kart okutulunca linkedin'de o kişi ile otomatik bağlantı seçeneğinin çıkmasının güzel bir özellik olacağını düşünüyorum. Umarım çıkacak yerli girişim böyle bir servis sunar. (Her ne kadar iş ağı konsunda linkedin'in zayıf bir uygulama olduğunu düşünsem de..)

 2. gereksiz.30 sn de giriş yapıorum zaten.

 3. Ramazan Ramazan

  Uygulama kendi içinde sosyal bir iş ağı oluştursa nasıl olurdu.

 4. Mehmet Can Mehmet Can

  Faydalı bir fikir fakat endüstriyel ürün tasarımları yapan, tasarım ve yazılım geliştirme gereksinimlerinde mütevazi olmak gerekirse yeteri seviyede olan bir rakibiniz olarak fikrinize yoğunlaşıp daha derinlere inmeli olduğunuzu rekabetten zevk alan meslektaşınız olarak hatırlatmak istoyorum hoşgörünüze sığınarak. Çünkü ürününüzün bu hali qrcode kullanımı yaygınlaştığında kartvizitin görsel halinin görüntü formatınıda destekleyen vcard format biçimiyle transferi tek tarama ile rehbere yeni bir irtibat ksydedebilir. Şahsen ben Scan.Show ile tüm bunları uyguladım. Fakat henüz kurumsal yapıya bürünmediğim için bekletiyorum.

  Bu hatırlatmalarımı lütfen tukaka bağlamında almayınız. Maksadım sürdürülebilirlik ilkesine takılıp harcadığız vaktin ve enerjinin saman alevi gibi parlayıp sönmesini idealist müteşebbis olarak istemem.

  Hayalleriniz gerçek olsun. mCan

 5. Başarılı bir uygulama. Ofiste İşimizi gayet hızlandırıyor.