Araç kiralama girişimi Gaaraj 3 ayda 2 bin 500 işlem sayısını geride bıraktı

Araç kiralama girişimi Gaaraj 3 ayda 2 bin 500 işlem sayısını geride bıraktı

Webrazzi Arena girişimlerinden biri olan Gaaraj, hatırlarsanız lansmanını Webrazzi Summit 2015 sahnesinde yapmıştı. Aradan geçen 90 günde 34 farklı şehirden 2 bin 500'ün üzerinde araç kiralamaya aracılık eden girişim, toplamda 500 bin TL'den fazla ciro elde etti.

Hem web sitesi hem de mobil uygulamaları üzerinden araç kiralama hizmeti sunan Gaaraj; araç kiralama şirketlerini kendi platformu üzerinde bir araya getirmesi neticesinde sayıca çok ve fiyat olarak da uygun seçenekler sunabilmesiyle öne çıkıyor.

Android ve iOS platformlarında yer alan mobil uygulamaları bugüne kadar 15 binden çok indirilen Gaaraj'ın lansman sonrasında attığı adımlarda biri de yurtdışı seyahat kanallarıyla entegre olarak yabancı müşteri kazanımına da el atması olmuş. Girişimin yurtdışından gelen turistler için müşteri kazanımı adına yaptığı çalışmalara ek olarak otel ve seyahat acentesi gibi B2B kanallar için de özel bazı çalışmaları olduğunu belirtebiliriz.

gaaraj-ekran-goruntusu

Gaaraj'ı kullanmak için bir defaya mahsus olarak ehliyet ve iletişim bilgilerinizi girerek platforma üye olmanız gerekiyor. Sonrasındaysa konum ve araç kiralamak istediğiniz gün/saat bilgilerinizle beraber Gaaraj üzerinde arama yapabiliyorsunuz. Gaaraj teslimat türüne bağlı olarak 30 dakikada aracı bulunduğunuz noktaya getirebilme özelliğiyle dikkat çekiyor.

Bunun dışında platformdan araç kiralayan kullanıcılarının hizmet aldıkları araç sağlayıcısını puanlayabilmesine olanak tanıyan Gaaraj'ın böylece uzun vadede daha güvenilir bir platform olmak isteğini de söyleyebiliriz.

İlerleyen günlerde API desteği üzerine de yoğun olarak çalışmayı planlayan Gaaraj'ın kurucu ortaklardan öğrendiğimiz kadarıyla 2016 yıl sonu hedefi ise 50 bin araç kiralamaya ulaşmak. Gaaraj ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Dilerseniz siz de girişimi inceleyebilir ya da deneyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.