Media Markt'ın Türkiye'de keyfi yerinde, hedefleri büyük!
Webrazzi TV

Media Markt'ın Türkiye'de keyfi yerinde, hedefleri büyük!

Media Markt Türkiye CEO'su Yenal Gökyıldırım, 2016'da Türkiye'de teknoloji perakendeciliği pazarının en az yüzde 12 büyüyeceğini, Media Markt Türkiye'nin önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa’da en hızlı büyüyen ülke olacağını söyledi.

Media Markt Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, GFK raporuna göre organize elektronik perakende kanalının iki katı büyüme başarısıyla kapattıklarını, e-ticaret kanalında ise yüzde 50’ye yakın büyüme kaydettiklerini açıkladı. Gökyıldırım: “Hedefimiz, müşteri memnuniyetiyle fark yaratarak Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olmak” dedi.

Webrazzi mikrofonunu tuttuğumuz Gökyıldırım, Media-Saturn Holding’in 2015 yılında 21,7 milyar avroluk ciro elde ettiklerine dikkat çekti ve Avrupa’daki en yakın rakiplerini 7 milyar avroluk ciro farkıyla geride bıraktıklarını söyledi. Media Markt Türkiye’nin 2015’te organize elektronik perakende kanalının iki katı büyüdüğünü ifade eden Gökyıldırım; şirketin bir önceki yıla kıyasla sepet büyüklüğünde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış yakaladığını ve son 3 ayda da yüzde 17 ciro artışı kaydettiğini belirtti. Gökyıldırım; “Yüzde 50’ye yakın büyüme yakaladığımız e-ticaret kanalımızla, Media-Saturn Holding içinde en fazla büyüyen ülkelerden biri olduk.” dedi.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap