Jujufresh.com soğuk sıkım içecekleriyle Ankara'yı ele geçirmek istiyor
E-Ticaret

Jujufresh.com soğuk sıkım içecekleriyle Ankara'yı ele geçirmek istiyor

Meyve ve sebzelerin soğuk sıkım adı verilen görece yeni bir teknikle sıkılmasıyla hazırlanan detoks içeceklerin (jujular) tüketimi dünya çapında bir süredir yaygınlaşan sağlıklı bir trend. Türkiye'de henüz niş durumda olan bu pazarı hedefleyen girişimlerin sayısı artmaya başlıyor. Ankara'da kurulan Juju Fresh, detoks içeceklerle başkenti ele geçirmek isteyen bir girişim.

Işık Yargıcı, Alper Tunca ve İpek Gülen Girgin tarafından kurulan ve geçtiğimiz Mart ayında faaliyete başlayan Juju Fresh, yaklaşık bir yıllık bir çalışmanın ardından kurulmuş. Işık'ın ABD'de detoks içeceklerle tanışmasıyla filizlenen fikri hayata geçirmek için Bakü'de görev yapan mühendis arkadaşı Alper'den yardım istemesiyle başlayan girişimcilik yolculuğu, ilk mağazalarının esnafların ağırlıkta olduğu bir sokakta açılmasına kadar uzanıyor.

Juju Fresh, juju pazarıyla birlikte kendi markasını oluşturmak isteyen bir girişim ve bunun için online ve offline satış kanallarını birlikte kullanıyor. Jujufresh.com üzerinden detoks içeceklerin e-ticaretini yapan girişim, kendi üretimi olan bu ürünleri tekil ya da üç farklı cleanse paketi halinde satıyor.

jujufresh2

Juju Fresh tüm soğuk sıkım içecekler gibi, tüketicisine pratik bir yolla doğal ve sağlıklı besin sağlıyor ancak ancak üretim tekniği ve katkı maddesi içermemesi nedeniyle raf ömrünün kısa olması gibi faktörler içeceklerin maliyetini yukarı çekiyor. Bunun 'doğal' bir sonucu olarak Juju Fresh, öncelikle orta ve üst gelir seviyesindeki Ankaralılar'ı hedefliyor. Bugün bireysel müşterilerle tanışan Juju Fresh, kısa sürede abonelik sistemini devreye almayı ve böylelikle sürekli gelir yaratmayı planlıyor. Bu, müşterilerin her seferinde siteye gidip sipariş vermeden, detoks alışkanlıklarının belirli bir düzene oturmasına da yardımcı olabilir. Juju Fresh yakın zamanda spor salonları, cafe'lerle anlaşarak dağıtım ağını genişletmek de istiyor.

Juju Fresh'ten aldığımız bilgiye göre girişim 2015'in son iki çeyreğinde yüzde 25 büyüme hedefini gerçekleştirmiş. Satış rakamlarını henüz paylaşmayan girişimin tüm satışlarının yüzde 30'u e-ticaret kanalından gerçekleşmiş. Juju Fresh satışlarının yüzde 40'ının ise telefon üzerinden gerçekleştiğini söylüyor. Bu e-ticaret kanalının büyümesi için ciddi bir potansiyel olduğunu da gösteriyor.

Her ne kadar rakip oldukları düşünülse de ilk örneklerinden birini İstanbul merkezli Juico'nun oluşturduğu soğuk sıkım detoks içecekler henüz yeni yeni oluşan bir pazar. Juju Fresh'in öncelikli hedefi Ankara'yı ele geçirmek.

Yorumlar (10)
 1. Duygu Duygu

  İçecekleriniz cam şişelerde mi sunuluyor? Vitamin degerlerini nasıl koruyorsunuz?

 2. Erdem Erdem

  Ankaramizda da bu tarz yeni girisimler gormek cok guzel. Insallah bu ve bunun gibi daha bircok girisim cikarabiliriz baskentimizden.

 3. İlke İlke

  Ankara'da olduğuna çook sevindiim!!!

 4. Murat Murat

  Ankara için mükemmel bir fırsat. İstanbul'a gittikçe kullanıyordum burada da olduğundan yakın zamanda haberdar oldum 2 kez kullandım harikalar. Kızların enerjisi de çok yüksek. Eminim çok başarılı olacaklar.

 5. Saglikli beslenmek ve dogal seyler tuketmek en buyuk eksigimiz. Ankara'da boyle seyler oldugunu gormek cok guzel:)) sonunda kendime gore bir yer var:)

 6. Selcen Selcen

  Juju Fresh'in sitesinde urunlerin yani sira bloglarinda yazip paylastiklari, saglikli yasam ve beslenme uzerine cok yararli bilgiler de var. Ankara'da bir kez misafirleri de oldum; konu uzerinde gercekten bilgili ve titizler o yuzden cok guzel isler basaracaklar.

 7. Zaur Asl Zaur Asl

  cok iyi girisim tamam mi

 8. Serhat Serhat

  Istanbulda belki ama bu tarz urunlerin Ankarada tutmasi cok zor gibi

  1. Bilirkişi Bilirkişi

   Serhat Bey;

   Neden Ankara'da tutmayacağını vaktiniz olursa nedenleriyle birlikte yazabilirseniz çok memnun olurum. Gerçekten merak ediyorum. Çünkü çalıştığım ofiste 15 kişiyiz ve 5 kişi kendileri ve eşleri için alacağını söyledi. Acaba bizde mi bir problem var? Tam Ankaralı olamadık mı diye kendimizi sorguluyoruz şu an.

 9. Barbaros Barbaros

  coldpress isimli site de hemen jujufresh kelimesine reklam vermiş. Bu ülke insanlıktan ne zaman böylesine çıktı hiç anlamıyorum.