Robotistan, elektronik prototiplemeyi kolaylaştıran ürünü Tinylab’i Indigogo’da tanıttı
Arama

Robotistan, elektronik prototiplemeyi kolaylaştıran ürünü Tinylab’i Indigogo’da tanıttı

tinylab

Türkiye’de robotik denince ilk akla gelen mecralardan biri olan Robotistan.com, elektronik prototipleme platformu Tinylab’i Indiegogo üzerinde tanıttı ve destek bekliyor.

Bosphorus Mechatronics çatısı altındaki Robotistan ekibi, Tinylab ile elektronik tasarımları kolaylaştırmayı hedefliyor. Arduino tabanlı Tinylab, açık kaynaklı geliştirme esnekliğiyle ideal bir geliştirme alanı sunuyor (Github). Zengin özelliklere sahip Tinylab’e kablosuz özellikler harici olarak eklenebiliyor.

Robotistan, destekçiler için Maker Kit, Iot Kit ve Exclusive Kit altında 3 farklı donanım takımı sunuyor. Bu kitlere sahip olmak için de en az 59 dolarlık bir destek yapmak gerekiyor. Robotistan, satılan her 40 satış için de bir ‘maker’ organizasyona 1 adet Maker Kit bağışı yapacağını duyuruyor.

iPad Mini boyutlarındaki Tinylab’in hedefi ilk aşamada 25 bin dolar destek toplamak. Ama esnek kampanya modeliyle giriş yapıldığı için hedeflenden daha az destek toplansa dahi söz konusu tutarın sahibi olacak. Kampanyanın bitişine ise 46 gün var.

Haziran 2015’te başlayan projenin Haziran 2016’da tamamlanması planlanıyor ve biz de projenin başarıyla sonuçlanmasıyla  Webrazzi Store‘da Tinylab’i satışa sunabilmeyi umuyoruz.

Desteklemek ve detayları incelemek için Indigogo sayfasını veya tinylab.cc‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. ayhanbaris dedi ki:

    harika, daha bol donanım girişimi olan bir yıl olur umarım. piyango bileti alırmışcasına açılan %90 ertese yıl kapanan web projesi görmekten bıktık 🙂

  2. batur dedi ki:

    Robotistan harika bir site. Şimdiye kadar hiç bir şey almadım ama sitelerinde gezinmek bile çok zevkli. Tinylab bu robot merakımı bir tık öteye taşıyacak sanırım. Harika bir iş çıkartmışlar tebrik ediyorum. Başarılar…

  3. Umut Ozgur CETIN dedi ki:

    Evet robotistan çok pahalı bir site

Bir Yorum Yazın