LeadTime: Anlık video paylaşımından sıkıldıysanız geleceğe video gönderebilirsiniz!
Mobil

LeadTime: Anlık video paylaşımından sıkıldıysanız geleceğe video gönderebilirsiniz!

Bir kaç ay önce AppStore'a sessiz sedasız giriş yapan LeadTime, ileri bir tarihe video mesaj gönderme özelliğiyle mobil video paylaşımına yeni bir boyut katıyor.

Mobil video uygulamaları giderek artan ve zenginleşen bir dünya. LeadTime'ın bu dikeye getirdiği yenilikse gerçekten biraz farklı. Bir takvim üzerinde 60 saniyelik video paylaşımını esas alan uygulamada sadece bugüne değil, gelecek günlere de video çekip kaydedebiliyorsunuz.

Kısa bir açıklamayla eklediğiniz videolar arkadaşlarınız tarafından hemen izlenebiliyor. Evet, bu durum Instagrama veya başka bir uygulamaya video eklemekten çok farklı değil. Ancak gelecek tarihe bir video eklemek LeadTime'a has bir özellik. Gelecek tarihli bir videoyu izlemek içinse o günün gelmesini beklemekten başka bir seçeneğiniz yok. :)

leadtime-mobile-video-app

İlk videoların yaklaşık yüzde 70'i geleceğe gönderilmiş

Mart - Eylül 2015'e kadar geliştirilen ve ilk olarak AppStore'da yayınlanan uygulamanın şimdilik 2 binden fazla kullanıcısı var ve toplam indirme sayısı 3 bin civarında. İçerdeki video sayısı ise 700'ü geçmiş ki bu videoların 500'e yakınının geleceğe gönderilmiş (yani henüz izlenmemiş) videolar olması uygulamanın hedefine ulaştığını gösteriyor.

Yayınlanmış videoları Facebook hesabınızdan paylaşmanız mümkün ama geleceğe gönderilen videoları sadece uygulamadaki arkadaşlarınız görebiliyor.

Şirket kurulumu ABD'de

Erdem Yürük ve Erdem İlker Şen tarafından geliştirilen ve Boston merkezli bir şirket altında küresel büyümeyi hedefliyor. İTÜ'lü girişimciler Android uygulaması üzerinde çalıştıklarını ve Mart ayı başında yayınlamayı öngördüklerini de ekliyor.

Hem mobil video gibi popüler bir alana odaklanması hem de merak dürtümüzü tetiklemesi açısından LeadTime'ın etkili bir uygulama olacağını söyleyebilirim. Özellikle geleceğe atanan videoların uygulamanın gelecek planlarını yapmasını da kolaylaştıracağını düşünüyorum. Tabi uygulamanın kendini sürekli geliştirmeye devam etmesi gerektiği de malum.

Hala indirmemiş olanlar için LeadTime uygulamasının App Store adresi burada.

Yorumlar (5)
 1. Osman Osman

  Ilginc bir uygulamaya benziyor, mutlaka basarili olacaktir. tebrikler.

 2. Bu projeyi tam 2 yıl öne düşündüm ve daha gelişimiş bir şekilde ve hata bir kaç arkdaşıma danıştım çok şaçma buldukları için girişimedim ama hep aklımdaydı en sonda adamlar yaptı siz siz olun fikirlerinizi peşinden gidin sonradan birileri çıkıp yapıyorlar

  1. Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch

   hangi haberi açsam birileri yok 2 yıl önce yok 1 yıl önce düşünmüştüm ailem arkadasım eşim falan saçma buldu vs kardeşim hala sıkılmadınız mı bunlardan biz sıkıdık artık yazmayın

 3. Mustafa Er Mustafa Er

  aynen oyle kardes , şimdiye kadar kac tane uygulamayı dusundum kurmayı hedefledım ama imkan yok , tanıdık yok , nereden bulacaksın yazılımcı-yatırımcı malesef imkanı olanlar kapıyo hayat böyle

  1. İmkanı olanlar değil. Comfort zone'dan çıkıp o imkanı yaratanlar yapıyor. Düzeltmiş olalım. LeadTime kurucusunu tanıyorum. Gece gündüz çalışıyor. Bir sosyal medya uygulaması daha çıkacaksa bu ülkeden o da LeadTime olur.