Microsoft'un Windows 10 tabanlı ilk akıllı telefonları Şubat'ta Türkiye’de satışa sunuluyor
Teknoloji

Microsoft'un Windows 10 tabanlı ilk akıllı telefonları Şubat'ta Türkiye’de satışa sunuluyor

  • Microsoft, Windows 10 tabanlı ve Microsoft markalı ilk akıllı telefonları Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550'nin Türkiye lansmanını yaptı.

Microsoft, Windows 10 tabanlı ve Microsoft markalı ilk akıllı telefonları Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550'nin Türkiye lansmanını yaptı. Önümüzdeki Şubat ayında Türkiye'de satışa sunulması planlanan Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL 2 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla; Microsoft Lumia 550 ise 599 TL satış fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

Microsoft'un yeni amiral gemisi Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL'deki en önemli yeniliklerden biri Windows 10 ile birlikte gelen Continuum özelliği. Microsoft'un tüm cihazlarını birbirine bağlayarak kullanım sürekliliği sağlayan özellik, Windows 10 tabanlı Lumia telefonların neredeyse bir bilgisayar yerine kullanılmasını sağlıyor. Lumia 950 ve Lumia 950 XL, Microsoft Display Dock adlı ek bir aksesuar ile HDMI aracılığıyla HD TV’ye; Display Port ile de bilgisayar monitörüne, klavyeye ve bir fareye bağlanabiliyor. Telefonunuzdaki tüm Windows 10 uygulamalarını büyük ekranda kullanmanızı sağlayan özellik, OneDrive ve bulut aracılığıyla Office uygulamalarına erişme imkânı veriyor.

Microsoft-Display-Dock-03

Lumia 950 serisinin phablet versiyonu Lumia 950 XL 5,7 inç; Lumia 950 5,2 inç ekran boyutuyla geliyor. Her iki cihaz HD görüntü kalitesi, 4K video çekme özelliğine sahip üç kat doğal LED flaşı ve 20 megapiksel “PureView” kamera donanımına ve Qualcomm® Snapdragon™ işlemciye sahip.

Lumia 550 (4)

Microsoft'un Windows 10 tabanlı en düşük fiyatlı telefonu olma özelliğindeki Lumia 550 ise, 4,7 inç’lik ekran, 5MP kamera, 1 GB RAM ve uzun batarya ömrü gibi teknik özelliklerle geliyor.

Yorumlar (2)
  1. Microsoft Türkiye acaba ne kadar satışı hedefliyor bu fiyatlarla çok merak ediyorum.Teknoloji markette çalışan arkadaşlar bile müşterilere (bizzat 3-4 defa duydum) "windows phone çok karışık, uygulama yok. Siz en iyisi android alın" derken Microsoft bu fiyat aralığı ile kimi/neyi hedefliyor.

    Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL için konuşuyorum.

  2. Continuum özelliğini kim kullana bilir.Evde harici bir klavye,mouse yok ekran yok. Televizyona bağlanabilir belki klavye falan alınırsa, hazırda masaüstün varsa sürekli kasadan sök tele bağla falan yapılabilir. Bütün bunları ofisi uygulamalarını heryerde açmak için yapmak ne kadar mantıklı. Gittiğin biryerde klavye, mouse ve ekran üçlüsü bulabilecek misin?