Kim Kardashian'ın yeni uygulamasını yayınlamasıyla App Store çöktü!
Mobil

Kim Kardashian'ın yeni uygulamasını yayınlamasıyla App Store çöktü!

Kim Kardashian internetin başına gelen en iyi ve en kötü şeylerden biri olabilir. Geçtiğimiz yıl iCloud hack'lenme skandalıyla interneti çökerttiği belirtilen Kardashian dün de App Store'da geçici bir kesintiye neden oldu. 22 Aralık'ta yeni uygulaması Kimoji'yi yayınlayan Kim Kardashian'ın uygulamasının gördüğü yoğun ilgi, bazı kaynaklara göre milisaniyede 9 bin kez indirilme, App Store'u deyim yerindeyse çıldırttı.

Resmi Twitter hesabından "Apple, App Store'unu bozduğum için özür dilerim" diyerek sevincini dile getiren Kim Kardashian'ın yeni uygulaması, düşünülenin aksine bedava sunulmuyor. ABD App Store'da 1,99 dolara satılan uygulamayı geliştirmek için dahi olmanıza da gerek yok. Böyle bir uygulama yapıp, bu denli başarılı olmanız için, evet, Kim Kardashian olmanız gerekiyor.

Kimoji, Kim Kardashian'ın şöhretinin dilini dünyanın belki en yaygınlıkla kullanılan iletişim araçlarından Emoji'lere tercüme ediyor. Kimoji, bir Kim-emoji klavyesi ve 250'den fazla özel tasarım emoji ve sticker'ı iMessage, WhatsApp, Facebook Messenger, e-posta ve diğer servislerde kullanmanızı sağlıyor. Kimoji ile Kim Kardashian hemen her sohbete girebiliyor, markalardan ve emoji'leşen diğer sembollerden farklı olarak Kimoji emoji'leri de Kim'leştiriyor. İnternet ahalisi bundan sıkılıncaya kadar Kim Kardashian'ı görmek için yeni bir haberi beklemenize gerek kalmayacak gibi görünüyor.

kimoji

Kim Kardashian, Glu Mobile imzalı mobil oyununu Hollywood ile geçtiğimiz Haziran ayında katıldığı Cannes Lions'ta 90 milyon oyun içi satın almanın gerçekleştiğini söylemişti. Oyunun ilk 3 ayda 43 milyon dolar ciroya imza attığı da gelen bilgiler arasındaydı. Kimoji bu rekoru şimdiden geride bırakmış olabilir.

Kimoji'yi indirmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz. 

Yorumlar (2)
  1. Ondan sonrada kadının kıymetsiz bir varlık gibi algılanması ve şiddet görmesini eleştiriyoruz. Kadının bu denli ürüne metaya döndüğü bir dönemi dünya daha önce yaşadı mı? Bir kadının bedenini bir kaç dolar ödeyerek satın aldığını düşünen bir zihin, elinin altındaki kadına da (bu tutumu haksız olsa da durumu okuyorum) bir üründen farklı davranmıyor.

    Kadını sadece bir cinsel obje olarak gösteren, bedenini her nevi pazarlama faaliyetinde kullanan bir dijital dünya en iyi tanımla "beyefendi" (bkz. arg.) olabilir...

    1. Morpheus Morpheus

      Sonuna kadar haklısın dostum

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri