Google Drive'a arama özelliği eklendi
Bulut Bilişim

Google Drive'a arama özelliği eklendi

Dünyanın en büyük bulut depolama sağlayıcılarından olan Google Drive'ın en önemli eksiklerinden birisi, bulutta yer alan dosyalar arasında arama yapılamamasıydı. Birçok kullanıcı için önemli bir sorun teşkil eden bu durum, Google Drive'a gelen yeni arama özelliğiyle birlikte ortadan kalktı.

Google Drive kullanıcıları farklı kriterlere göre arama yapabilecek. Gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar, kelime bazlı aramalarla birlikte dosya tipine, yükleyen kişiye, erişim yetkilerine, değiştirme tarihine ve daha birçok farklı kritere göre arama yapabiliyor.

Güncelleme Android, iOS ve masaüstü üzerinden erişilebilir olacak, bunun yanında iOS kullanıcıları uygulamayı 3D Touch özellikleriyle birlikte kullanabilecek.

Yorumlar (4)
  1. Birkan Icacan Birkan Icacan

    Küçük bir düzeltme, Drive içerisinde yer alan dosyalar arasında eskiden de arama yapabiliyordunuz. Yeni gelen özellikler sayesinde hem arama komutlarında hem de arama algoritmasında iyileştirmeler yapıldı. İlgilenenler için resmi blog post: http://googledrive.blogspot.com/2015/12/because-its-gotta-be-super-easy-to-find.html

    1. A.ensar Günel (@ensargunel) A.ensar Günel (@ensargunel)

      evet ya arkadaşlarla bunu tartışıyordum, daha öncede arama yapıyordum , teşekkürler bilgi için, site yönetimi translate den mi çeviriyor, yeni birşeymiş gibi haber ekliyor, düzeltme yapmaları gerekiyor...

  2. Nihayet. Olması gereken ve beklenen bir özellikti. Keşmekeşten kurtulma vakti :)

  3. Bir ekleme daha yapalım. Yeni gelmemiş olabilir bu özellik fakat. Google Drive aşırı hızlı bir şekilde aradığınız kelime eğer resmin içinde geçiyorsa onuda bulup sonuç ekranına getiriyor. Ciddi derecede iyi bir özellik olduğunu düşünüyorum. Bunu duyurdular mı hiç bir yerde görmedim. Telefondan çektiğiniz resimlerin isimlerini biliyorsunuz. Bu şekilde ulaşmanız daha kolay oluyor.