Facebook’un Türkiye ülke direktörü Derya Özkaya Matraş oldu
Dijital

Facebook’un Türkiye ülke direktörü Derya Özkaya Matraş oldu

Facebook yaptığı resmi açıklamayla Derya Özkaya Matraş’ın yeni Türkiye Ülke Direktörü olarak atandığını duyurdu. Fırat Dirik’in ayrılmasıyla birlikte bu göreve atanan Matraş, Facebook'un Londra ofisinde görev yapacak. Facebook bünyesindeki Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en verimli şekilde kullanmalarından Matraş ve ekibi sorumlu olacak.

Derya Özkaya Matraş Boğaziçi Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Columbia Business School’da MBA derecesini almış. Daha öncesinde Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev alan Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Konuyla ilgili Derya Özkaya Matraş'ın yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık - ve bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı. Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum; fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici… Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleri ile birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum”

Görsel Kaynak: rvlsoft / Shutterstock.com

Yorumlar (5)
 1. Burhan Özer Burhan Özer

  tebrikler hayırlıugurluolsun derya hanım allah utandırmasın

 2. Emrullah Zengin Emrullah Zengin

  Görevinizde başarılar, reklam ajanslarının mağduriyetini giderebilirseniz, facebook için daha güzel şeyler söyleyebiliriz. Müşterilerimizi Facebook'tan uzak tutuyoruz :) reklam ajanslarını kara listeye alan facebook'u bizde kara listeye aldık :) don-kişot gibi kılıçlarımızı çektik :) bundan sonrasını facebook düşünsün :)

 3. Mustafa Levent Deniz Mustafa Levent Deniz

  Derya ' cığım Ailece seni ve aileni kutluyor, başarılarının devamını yürekten diliyoruz.Nevin, Levent, Engin,Ceyda DENİZ...

 4. Ergun Konca Ergun Konca

  Video yayınlamalar engelleniyor, nasıl bir özgür iletişim sosyal ağı anlamadık gitti, Türkiye her alanda geri doğru ilerliyor, facebook da tabiki, göz boyamayı bırakın, siyasal iktidarın baskılarından biz de onlarla gitmek zorundayız deyin, gerçeği söylersiniz.

 5. Benim facebook sürekli kapanıyor hiç bir açıklama yapılmıyor muhatap bulamıyoruz