Mobigel, mobil cihazlar için talebe göre mobil tamir hizmeti sunuyor

Mobigel, mobil cihazlar için talebe göre mobil tamir hizmeti sunuyor

Mobil cihazların bakım ve tamiratı da mobilize oluyor. Geçtiğimiz Eylül ayında, arızalanan tablet ve akıllı telefonların bakım ve onarımına yenilikçi bir hizmet anlayışı getirmek amacıyla faaliyete başlayan Mobigel, müşterilerine talebe göre mobil tamirat hizmeti sunuyor. 

Arızalanan bir cihazınız için mağazaya ya da teknik servise gitme gereksinimini ortadan kaldıran Mobigel, söz konusu arızanın ne kadara mal olabileceğiyle ilgili önceden bilgi almanızı ve tamirat sırasında cihazınızı takip etmenizi sağlıyor. Mobigel.com adresinden sunulan servisin kullanımı oldukça kolay. Yapmanız gereken cihazınızın marka ve modelini ve sorun cihazla ilgili en sık karşılaşılanlardan biriyse, bunu seçmek. Dilerseniz kendi tanımınızı ekleyebileceğiniz sayfada, tamirat bedeli otomatikman hesaplanıp gösteriliyor.

Tamiratın süresiyle ilgili saat veya gün olarak size yaklaşık bir değer gösteren Mobigel, tamir için cihazınızı sizin belirttiğiniz yerde ve zamanda sizden teslim alıyor. Onarım sırasında telefonsuz kalmak istemiyorsanız, 10 liralık ek ücret karşılığında size yedek telefon da veriliyor. "Cihazım Nerede" hizmetiyle size verilen takip numarasından cihazınızı izlemeniz mümkün.

mobigel tamir

Mobigel'in getirdiği en önemli yeniliklerden biri de arızalanan cihazlar için yerinde tamir hizmeti vermesi. Kırık ekran, pil değişimi gibi sık rastlanan ve yerinde müdaheleye uygun arızalar, Mobigel ekipleri tarafından müşterilerin olduğu yerde, en fazla bir saatlik sürede onarılıyor. Bu işlem için arıza kaydı sırasında “Yerinde Tamir” seçeneğinin seçilmesi yeterli.  35 liralık ek ücret karşılığında alınabilen bu hizmet, basit bir arıza için cihazını tamire bırakmak istemeyen birçok kullanıcının hayatını kolaylaştırabilir. Yerinde tamir hizmeri bugün yalnızca iPhone'lar için sunuyor ancak Mobigel bunu diğer markaları kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Mobigel, halihazırda Fenix Teknoloji ile yaklaşık bir yıldır kurumsal müşterilere toplu satın alma ve teknik destek gibi teknoloji hizmetleri veren Selim Çizer ve Hasan Mazın Sinemillioğlu'nun ortak girişimi. Fenix ile kazandıkları deneyimi, bireysel müşteri odaklı olarak Mobigel ile genişleten ikili, Mobigel'in faaliyete başladığı iki aylık süreçte artan bir ivmeyle büyüdüğünü söylüyor. Bugüne kadar yetmişe yakın bireysel müşteriye tamir hizmeti veren Mobigel, kurumsal şirketlerle de anlaşmalar yapmış.

Mobil bir tamir servis hizmeti olarak Mobigel'in en önemli eksikliği mobil öncelikli olmayışı diye düşünebilirsiniz ancak bu, söz konusu arızalı bir cihazsa pek doğru olmayabilir. Yine de birçok kullanıcının tek bir mobil cihaza bağlı olmadığı düşünüldüğünde Mobigel'in mobilde kullanımı kolay bir uygulamaya ihtiyaç duyduğu ortada. Girişimin öncelikli hedefi ise büyüme. Bunun için ilk etapta servis destek ekibinin genişletilmesi ve İstanbul'da daha fazla bölgenin kapsama alınması planlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.