SafeBeyond, siz öldükten sonra yakınlarınızla 'iletişim'inizin devam etmesini sağlıyor
Genel

SafeBeyond, siz öldükten sonra yakınlarınızla 'iletişim'inizin devam etmesini sağlıyor

Ölümlüler için bir mesajlaşma uygulaması ya da "sonsuza yolculuğunuza" eşlik eden bir tür Dropbox... Kendisini bu şekilde tanımlayan SafeBeyond, siz öldükten sonra geride kalan yakınlarınızla iletişiminizin devam etmesini sağlıyor.

Web ve mobil uygulamasıyla kullanılabilen SafeBeyond, sizden sonraki gelecek için oluşturduğunuz mesajları ve dijital varlıklarınızı saklayan ve bunların sizden sonra sizin belirlediğiniz şekilde yönetimini sağlayan bir uygulama. Eşiniz, çocuklarınız, anne-babanız ve diğer yakınlarınız için özel video, fotoğraf içerikli mesajları oluşturmanızı sağlayan SafeBeyond, bu mesajları sizin belirlediğiniz özel günlerde ilgili kişilere iletiyor. Örneğin çocuğunuzun düğünü, eşinizle evlilik yıl dönümüz gibi tarihleri seçebiliyorsunuz. Bunların bir kereye mahsus olması gerekmiyor, bir kişiye birden fazla tarih için mesaj hazırlamanız mümkün. Akla gelen soru ise bilmediğiniz, örneğin çocuğunuzun ne zaman evleneceği tarihlerde mesajınızın nasıl iletilebileceği.

safebeyond

SafeBeyond, bu sorunu Facebook'un veraset ve intikal yöntemine benzer şekilde, varis ve vekil atamanızı sağlayarak çözüyor. Seçtiğimiz vekiller mesajlarınızı varislerinize iletmekten ve dijital varlıklarınızın (Facebook hesabınız, başka uygulamalarda sakladığınız fotoğraflar gibi) bakımından sorumlu. SafeBeyond sizin artık burada olmadığınızdan emin olduğunda prosedürleri başlatıyor.

safebeyond1

Freemium modeliyle sunulan SafeBeyond, ücretsiz katmanında size 1 GB'lık depolama alanı, başka bir deyişle dijital bir kasa sunuyor. Yıllık yaklaşık 100 dolardan ücretlendirilen premium hesaba geçiş yaparsanız bu alan 30 GB'a yükseltiliyor. Bu alanı neyle dolduracağınız da size kalıyor.

SafeBeyond, eğer sizden sonraki nesillere kadar hayatta kalabilirse gerçekten kullanışlı bir servis olabilir.

Yorumlar (3)
  1. bizde dijital mirasçılar para ederse satıp nakite çevirir. Şaka bir yana ahiret hayatına başlamışsın sorgu melekleri var sırat köprüsü var mizan var senden sonra olanların ne önemi var bağış ysp hayır yap para ediyorsa bir fakîr in karnı doyar hiç olmazsa tuhaf buluyorum bu tür fikirleri

  2. Cem Nablo Cem Nablo

    ailenle dostlarınla, sen öldükten sonra paylaşmak istediğin sırları, sen öldükten sonra; yani bu sistemi belirlenen (12-48 ayda bir) kontrol edilmediği takdirde belirtilen kişiye iletmesi açısında, gayet faydalı bir uygulama.Tüm ölümlüler için, güzel bir inovasyon.Tebrikler

  3. @ahmet, Yav arkadaş seninkide ne boş ve düz bir bakış açısı. Biraz yeniliklere açık ol ne güzel adam yapmış kimsenin düşünmediğini düşünmüş üstelik bunu projelendirmiş hayata geçirmiş. Kıskanmayın arkadaş milleti.