GE Türkiye İnovasyon Merkezi açıldı [Video Röportaj]
Teknoloji

GE Türkiye İnovasyon Merkezi açıldı [Video Röportaj]

Thomas Edison'ın kurucu ortaklarından biri olduğu General Electric (GE), kökleri 1800 sonlarına giden istisnai şirketlerden biri ve artık startuplarla rekabet ediyor. Sağlıktan enerjiye, havacılıktan perakendeye birçok farklı endüstride faaliyet gösteren GE, buna bir yanıt olarak bir süredir kapsamlı bir dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. Artık bir "dijital endüstriyel şirket" olarak tanımlanan GE, faaliyette bulunduğu endüstrilerde yazılım ve veri odaklı dönüşüme öncülük etmeyi amaçlıyor.

Bu dönüşümün sağlanmasında şirketin bugün 8'incisini İstanbul'da açtığı inovasyon merkezleri oldukça önemli yer tutuyor. Bir süredir beklenen GE Türkiye İnovasyon Merkezi'nin İstanbul Teknopark'ta açılışıyla birlikte şirketin endüstriyel internet çözümlerinin yerelleşmesi sağlanacak. GE Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesi İnovasyon Başkanı Rania Rostom ile yaptığımız röportajda, Rostom merkezin yenilenebilir enerji, akıllı şebekeler, LED, sağlık ve yaşan bilimleri endüstrilerine odaklanacağını söylüyor. Bununla birlikte merkez, bir  endüstriyel kuluçka merkezi görevi de görecek. Yani yerel iş birlikleriyle farklı endüstrilerin dijitalleşme süreçleri desteklenecek.

GE, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) bölgesinde BAE ve Suudi Arabistan'dan sonra açtığı bu üçüncü merkezindeki çalışmalarını Büyük Nesnelerin İnterneti başlığıyla özetliyor.

Yorumlar (4)
 1. Alt yazı kullanmamakta ısrar etmenizden anlıyorum ki, "ingilizce bilmeyenlerin bu röportajı izlemesine gerek yok" diye düşünüyorsunuz. Muhtemelen "bu devirde Yabancı dil bilmeyen/konuşamayan/anlamayan kişi olur mu? hem de bizim çevremizde???" diyorsunuz sanırım.

  Peki kardeşim ben ana dilim gibi rusça, fransızca, almanca, çince vs. konuşabilsem bile anlamamki bu röportajı.

  Artık şu alt yazı işini çözün sayın webrazzi yetkilileri. Yapamadığınızdan değil.

  1. Hizmet verdikleri tüm sektörler için GE'deki değişim sürecini anlattı ve bu merkezin bu sürecin bir parçası olduğundan söz etti. Teknolojide ki çok hızlı gelişmenin kendilerini dijitale daha çok yaklaştırdığını daha doğrusu bunun kaçınılmaz olduğunu ve GE'nin bu süreçte bu tip kuluçka merkezleri ile hem kendi içinde hem de partnerleriyle birlikte varolan işleri ve bunların süreçlerini dijitalize etmek üzere çözüm amaçlı işerin üretileceğinden bahsediyor kısaca...

   Daha çok nesnelerin interneti bazlı çözümlere odaklanılacağı kesin lakin GE'nin portföyü bunu gerektiriyor...

   Bu arada evet İngilizce altyazı olmalı, herkes İngilizce bilmek zorunda değil.

   Atılım dil bilmek ile olmaz (bu eskiden di) şimdi ise fikrin kadar değerin var. Yani 10 dili anadiliniz gibi konuşabilirsiniz ama müthiş projeleri/fikirleri olup da hiç dil bilmeyen bir kişinin yanında sıfırsınız demektir. Yeni dünyaya hoşgeldiniz!

   Sözün özü "Altyazı gerekli!" Ali doğru söylüyor...

   1. Açıklama için teşekkürler Ertan.

 2. GE resmi websitesi için http://geturkiyeblog.com u ziyaret edebilirsiniz.