Yerli sosyal medya yönetim platformu A6 Social, marka ve ajanslarla büyümek istiyor
Dijital

Yerli sosyal medya yönetim platformu A6 Social, marka ve ajanslarla büyümek istiyor

Sosyal medya üzerinde kullanıcı takibi ve içerik raporlaması giderek büyüyen bir pazar ve bu pazardan pay almak isteyen yerli ürünlerden biri de A6 Social. Haziran ayında genel kullanıma açılan girişim, sosyal medyada dinleme, yayınlama, konuşma ve raporlama özelliklerini tek noktada buluşturuyor.

İstanbul merkezli bir yazılım ajansı olan A6 Digital çatısı altında beş kişilik bir ekip tarafından 6 aylık bir sürede geliştirildiğini öğrendiğimiz A6 Social, hem markalara hem de ajanslara hitap eden bir altyapı sunuyor. Her iki ayda bir de kendini yenileyerek hızlı gelişen sektöre ayak uydurmaya çalışıyor.

A6 Social sosyal medya analiz araci

46 milyondan fazla takipçiye sahip 217 hesap takip ediliyor

Aldığımız anlık bilgilere göre 46,2 milyon takipçiye sahip 217 sosyal medya hesabı A6 Social altında yönetiliyor. A6 Social üzerinden paylaşılan içerik sayısı ise 50 bini geçiyor. İki bin 500'e yakın haber kaynağından takip edilen haberlerin sayısı da 8,6 milyonu geçiyor.

Üç farklı ücretli plan dahilinde hizmet sunan A6 Social öncelikle Türkiye pazarında yerel ihtiyaçlara odaklanan bir ürün. Bununla beraber ilerleyen dönemde de yurtdışına açılmayı hedefini de göz önününde tutuyor. Türkiye pazarı için elzem olmas da yurtdışına açılmadan önce abonelik ücretlerini ve ücretsiz bir hesap tipi eklemesinin isabetli olacağını düşünüyorum.

Eğer sosyal medya takibiyle ilgileniyorsanız A6social.com adresinden detayları inceleyebilir ve ürün demosu talep edebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Www.isgmoda.com Www.isgmoda.com

  Başarılı bir proje, bizde varız memnunuz.

 2. Fragmanitv Fragmanitv

  Artık yeni bir sosyal ağın tutulması çok zor.Çünkü ne kadarda farklı olsa artık boş.Örnek verecek olursak koskoca Google,sosyal paylaşım işine girdi.Ancak sonuç ortada görünüyor.Facebook ve Twitter kadar etkili olamıyor.

  1. Engin Keskin Engin Keskin

   Sen olayı çok farklı anlamışsın dostum. Bence haberi bir daha okumalısın.

 3. Bu tarz yerli girişimlerin olması çok sevindirici aslında ama incelemek istediğimizde sitesinde özellikleri yazıp Planlar & Fiyatlar kısmında "Fiyatı Sorunuz " yazması pek de samimi gelmedi.

 4. Çağımızda "fiyat sorunuz" mantığı kalmadı. Eğer var ise en büyük pakette yani yüksek taleplerde geçerlidir.

  Bu mantıktan hızlıca kurtulmaları gerek. Ek olarak yazara katılıyorum, ücretsiz bir paket çıkarılmalı.

 5. Selcuk Celik Selcuk Celik

  Başarılar diliyorum. Ben 3 yıl önce tek başıma yazmıştım IBM Radian 6 kadar özellikleri vardı.. Kimse ilgilenmedi. Duruyor öyle makinada. Youtube dan bakabilirsiniz. Bu işler o kadar kolay değil. https://www.youtube.com/user/socialmediagent