Bukoli: İnternet alışverişlerinde yeni nesil bir teslimat modeli
Girişim

Bukoli: İnternet alışverişlerinde yeni nesil bir teslimat modeli

bukoli-elbise

Borusan Grubu girişimi olan Bukoli, kargo şirketlerinin klasik "Eve geldik yoktunuz" cümlesine bir çözüm olarak geliştirilmiş yenilikçi bir sistem. Bukoli, internetten aldığınız ürünlere zaman ve mekan esnekliği ile ulaşabileceğiniz yeni ve güvenilir bir teslimat modeli.

Geleneksel kargo hizmetlerinde siparişlerinizi teslim almak için seçeceğiniz ev ya da iş adresinizin yerine, bu modelde Bukoli noktalarını seçiyorsunuz. Bakkal/market, telefon ve telefon aksesuarları satan iletişim noktaları, kırtasiye, çiçekçi, petshoplar artık aynı zamanda Bukoli noktası olarak da hizmet veriyorlar.

İnternet alışverişini yapan kullanıcı kendisine en yakın teslimat noktasını seçerek, siparişinin bu noktaya teslim edilmesini sağlıyor. Sonrasında da ister hafta içi mesai sonrası ister hafta sonu seçtiği Bukoli noktasına geçerken uğrayıp ürününü teslim alabiliyor.

Şimdiden 480 noktaya ulaşan Bukoli, İstanbul'da 33 ilçeyi kapsıyor. Bu rakam herhangi bir kargo şirketinin İstanbul’daki nokta sayısından çok daha fazla. 5 yıl sonunda İstanbul’da 2.500 noktaya ulaşmayı hedefleyen Bukoli, takip eden 1,5 yıl içerisinde de internet alışverişi için önemli hacmi olan İzmir, Ankara, Bursa, Antalya'da da hizmet vermeye hazırlanıyor.

7/24 paket teslimatı yapabilecek akıllı makineler geliyor

Bukoli'nin önümüzdeki dönemde hayata geçireceği bir diğer yenilik ise 7/24 paket teslimatı yapabilecek olan akıllı makinalar. İşlek cadde ve meydanlara konumlandırılması planlanan makineler ile kullanıcılar ürünlerini istedikleri zamanda teslim alabilecekler. Bukoli ile aynı zamanda esnaflar da ek gelir ve yepyeni müşterilere ulaşma imkanına sahip oluyor.

Bukoli, şu anda 1v1y.com, Babil.com, hızlıal.com, kitapyurdu.com, e-bebek.com, sachane.com, bikutumutluluk.com, evidea.com ve lilakutu.com'da aktif olarak çalışıyor. Markafoni'nin de çok yakında Bukoli ile teslimat seçeneceği sunacağını da ayrıca belirtelim.

Çarşamba günü lansmanı gerçekleşen ve Webrazzi üzerinden de lansman gecesi canlı olarak yayınlanan Bukoli, Türkiye e-ticaret pazarına yeni bir heyecan getirecek.

Yorumlar (11)
 1. Anıl Anıl

  Neden Yurtiçi kargo şubesinden almayayımda bukoli şubesinden alayım?

  1. Ahmet Ahmet

   Çünkü bukoli subesi senin seçtğin noktada yurtiçi kargo ise onun istediği yerde :) Eğer hatasız işlerse proje kesinlikle hatrı sayılır bir iş yapmış olurlar.

  2. "Bakkal/market, telefon ve telefon aksesuarları satan iletişim noktaları, kırtasiye, çiçekçi, petshoplar artık aynı zamanda Bukoli noktası olarak da hizmet veriyor."

  3. Eyüp Bahşi Eyüp Bahşi

   Gece 23:00 a kadar açık bir tekel bayisinden (bukoli şubesi) kargonuzu teslim alabilirsin. Kargo şirketlerinin şubelerinin çalışma saatleri bu kadar esnek değildir

  4. Abdurrahman Abdurrahman

   Bukoli'nin şubesi yok. Anlaşmalı bakkal, kırtasiye gibi yerlerden alabiliyorsun. Örneğin evde kimse yoktu, kargo 6'da kapanıyor, iş dönüşü nasıl alabilirsiniz kolinizi? Yada iş yerinden eve taşımak istemiyorsunuz koliyi. İşte o zaman bukoli ile eve yakın anlaşmalı yeri seçiyorsun, eve giderken uğrayıp alıyorsun kolini bu kadar basit

  5. Mehmet Mehmet

   Yurtici kargonun herhangi bir kargoyu sag salim ve dogru adrese teslim ettigine sahit olmadim, o yüzden bukoli subesinden alirim.

  6. Bukolitr Bukolitr

   Anıl merhaba,

   Bukoli noktaları, seçtiğin noktanın çalışma saatlerine göre hafta içi mesai sonrası veya hafta sonu da hizmet verebiliyor.

   İnternet alışverişlerinde Bukoli’yi tercih ettiğinde açılan haritadan noktanın çalışma saatlerine ve yakınlığına göre sana en uygun olan Bukoli noktasını seçebilirsin.

   Böylece evde tüm gün kargo beklemek istemediğinde ya da ofiste meraklı bakışlar önünde paketini açmak istemediğinde Bukoli’yi tercih ederek, kolinin seni beklemesini sağlayabilirsin.

   Yani şimdi evinin dibinde, yolunun üstünde, iş yerinin çaprazında bir Bukoli noktası varken, sen neden evde ya da işte koli bekleyesin? Bukoli ile sen kolini bekleme kolin seçtiğin yerse seni beklesin.

 2. Butik Hilal Butik Hilal

  Hiçbir manası yoktur her kargonun şubeleri var ve gün geçtikçe artıyor bukoliye ne gerek var kendisine en yakın şubeden alabilir siparişini insanlar...

 3. Bildiğim için değil ama tahminime göre kargo firmaları şubeleri 19:00 gibi kapanıyor. Çalışan kesimin evine yakın bir noktadan 19:00 dan sonra da kargosunu teslim alabilmesini sağlamak adına olabilir.

 4. Seyfullah Aslan Seyfullah Aslan

  İki sefer kullandım. Kitapyurdu ve Babil'den alışveriş yaptım. Çok hızlı şekilde kargom firmadan alınıp teslim noktasına bırakıldı. Evimin yakınında bir nokta ve eve dönerken uğrayıp aldım. Evde kimsenin beklemesine de gerek kalmadı. Çok memnun kaldım. Daha çok yaygınlaşırsa iyi iş yaparlar. Bu şehir hayatında evde birinin kargoyu bekliyor olması anlamsız zaten. Zor da. Bir de 3 gün boyunca eve kargoyu getiremeyen Yurtiçi Kargo gibi firmalar oldukça bukoli ilk tercihim olacaktır.

 5. Minareci Minareci

  kapanmıştır webrazzi uyuyor