Tedarikçilerle satıcıları biraraya getiren GlobalTedarik.com'un ticaret hacmi 500 milyon TL
E-Ticaret

Tedarikçilerle satıcıları biraraya getiren GlobalTedarik.com'un ticaret hacmi 500 milyon TL

Türkiye'de e-ticaretin büyüme hızı zaman zaman yavaşlasa da e-ticaretin önünü açacak yapılar artmaya devam ediyor. Temmuz ayında faaliyetine başlayan GlobalTedarik.com, sunduğu satıcı-tedarikçi ilişkileri sistemiyle e-ticaretin akışına hız katmak istiyor.

Global Tedarik, kısaca çevrimiçi toptancılar (tedarikçiler) ile çevrimiçi perakendecileri (satıcıları) biraraya getiren platform olarak tanımlanabilir. Amacı ise e-ticaret sektöründe yaşanan tedarik sorunlarına çözüm sunmak ve insan kaynağı kullanımını minimize etmek.

Hiç şüphe yok ki e-ticarette alıcıya ürün sağlayan satıcı ve tedarikçi arasındaki iletişim çok önemli. Bu iletişimin sağlıklı olması, müşteri memnuniyeti açısından e-ticaret hacmini direkt olarak etkileyecek öneme sahip. Global Tedarik de bu bilinçle satıcıların ve tedarikçilerin sağlıklı bir iletişim kurmasına odaklanıyor.

globaltedarik-eticaret-tedarikci

500 milyon TL’nin üzerinde ticaret hacmine sahip GlobalTedarik sisteminde yer alan satıcılar, ürünlerini satmak istedikleri, yani "online bayilik" talep ettikleri tedarikçileri kategorik olarak listeleyebiliyor. İstediği tedarikçiye talep gönderebiliyor ve talepleri ilgili tedarikçi tarafından onaylanan satıcılar, ürünlerini hızlı bir şekilde kendi e-ticaret sitelerinde satışa sunabiliyor.

Stok, fiyatlama, sipariş, sözleşme yönetimi gibi tüm süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebilme imkanı sunan GlobalTedarik, tedarikçi ve satıcı ilişkilerinin mümkün olan en az insan gücüyle çözülmesini hedefliyor.

Başlangıçta da dediğim gibi Türkiye'de e-ticaretin büyüme ivmesi zaman zaman dalgalanmalar gösterse de son yıllarda sayıları artan GlobalTedarik gibi yapıların önemi büyük. Zira bu tür yapılar hem satıcı tarafını hem de müşteri tarafının işlerini kolaylaştıracak hem de e-ticaretin büyümesine katkı sağlayacaktır.

Yorumlar (7)
 1. Serdar Çakar Serdar Çakar

  Web sitesinde daha ayrıntılı bilgi olmalıydı. Direk üyeliğe sevk ediyor.

  1. Globaltedarik Globaltedarik

   Serdar Bey, ilginiz ve yapıcı eleştiriniz için teşekkürler. Sizlerden gelen öneriler doğrultusunda sürekli olarak iyileştirmeler yapılmaktadır.

 2. Modalina Modalina

  ben konuştum tedarikçilerle alıcılar arasında köprü görevi gören bir site. Mesala siz birinden 1000 liralık mal alacaksınız ama güvenemiyorsunuz adamlar sizin adınıza alıp size gönderiyor. Bunun için ücret ödemiyorsunuz satıcıdan küçük bir oran kesiyorlar. Satıcılar için şöyle mantıklı; yeni pazar oluyor ve satana kadar masrafı yok satınca kestikleri komisyon da karta taksitle satılmasından daha düşük. Alıcılar için öyle mantıklı; mesala gümüş takı alacaklar toptan satıcıya gerçek gmüş mü güvenemiyorsunuz, mallar global teddarik üzerinden geçtiği için kontrolden geçmiş oluyor. Atıyorum, orjinal ürün mü, defolu mu...

  tabi büyüdükçe aynı anda bir sürü farklı toptancıdan tek seferde mal alma imkanları da olur alıcıların. Bizim eski sektörde en büyük 3 tedarikçinin 2sine bayi olabilmek için 2000tl civarı para veriliyor başlangıçta, bayi olduktan sonra bakiyenizden düşüyorlar falan. Alıcılar açısından böyle zorluklar bayi olmak için ilk giriş maliyetleri ortadan kalkıyor vb vb...

  Yeterli açıklamayı koyarlar umarım, SSS sayfası falan da lazım.

  1. Globaltedarik Globaltedarik

   Modalina merhaba. Öncelikle GlobalTedarik'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Görüyoruz ki GlobalTedarik'in yapısı ve işleyişiyle ilgili kendimizi size doğru ifade edememişiz. GlobalTedarik, online toptancılar ile online satıcıları biraraya getiren bir platformdur. Tedarikçi ve son satıcı arasındaki tüm süreçlerin tek bir platform üzerinden ve uçtan uça yönetilmesi için geliştirilmiştir. Bahsetmiş olduğunuz gibi ürünlerin tedarikçiden satın alınarak son satıcıya veya kullanıcıya teslim edilmesi gibi bir yapımız ve işleyişimiz söz konusu değildir. Sözleşme, fiyat, stok, sipariş, sevkiyat gibi tedarikçi ve son satıcı arasındaki tüm veri trafiğini hızlı ve kolay bir şekilde online olarak yönetilebilir kılan GlobalTedarik ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için bize [email protected] e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

 3. Taner Taner

  Ben kendileriyle görüştüm ve uzun uzun anlattılar, ben de üye oldum.. Sisteme kayıt olup ilgilendiğiniz kategorideki tedarikçileri ister marka bazında ister kategori bazında aratabiliyorsunuz. Ürünlerini satmak istediğiniz tedarikçiye talep gönderiyorsunuz ve talebiniz onaylanirsa tedarikçinin ürünlerini kendi sitenizde satmaya başlıyorsunuz. Aldığınız siparişte otomatik olarak tedarikçiye iletiliyormuş. Kulağa gayet hoş gelen çok akıllıca bir proje. İşleyişi, hızı, sürekliliği vs gibi konularsa zaman içerisinde kendini gösterecek. Ne diyelim hayırlı, uğurlu olsun.

 4. Globaltedarik Globaltedarik

  Taner Bey merhaba, güzel ve motive edici sözleriniz için çok teşekkür ederiz. İyi çalışmalar...

 5. Site güzel ama hesabım bilmediğim neden dolayı pasif hale gelmiş şifremi yeniliyorum ama teknik servis ile görüşün iletisi çıkıyor !