iOS 9 ile artış gösteren "Saklama alanı dolmak üzere" uyarısı yeni güncellemeyle çözüldü
Mobil

iOS 9 ile artış gösteren "Saklama alanı dolmak üzere" uyarısı yeni güncellemeyle çözüldü

Apple'ın yeni yayınladığı mobil işletim sistemi iOS 9 ile birlikte özellikle 16 GB hafıza alanına sahip iPhone kullanıcıları sık sık "Saklama alanı dolmak üzere" mesajıyla karşılaşıyordu. Sorunun ilk başta iOS 9'un boyutuyla ilgili olabileceği düşünülse de sonunda sorunun Apple'ın yeni yayınladığı App Slicing fonksiyonuyla alakalı olduğu anlaşıldı.

iOS 9'un yeni özelliklerinden olan App Slicing ile geliştiriciler uygulamalarının tüm özelliklerini tek bir paket içinde kullanıcılara sunmak zorunda kalmıyor. Dilerlerse uygulamanın bazı özelliklerini ve paketlerini indirilebilir içerik olarak sonradan sunabiliyorlar. Bu aynı zamanda eski model iPhone'larda çalışmayan bazı özelliklerin de uygulamanın dışında tutularak dolaylı olarak saklama alanından tasarruf etmek anlamına geliyor.

İşte şikayet konusu olan salama alanı uyarısı bu özellikteki bir işleme hatasından kaynaklanıyor. Apple'ın yeni yayınladığı iOS 9.0.2 güncellemesiyle App Slicing'teki hata giderildi. iPhone 16 GB kullanıcıları bir süre daha rahat nefes alabilirler.

Yorumlar (1)
  1. Niyazi Doyran Niyazi Doyran

    Benim saklama alanını yükseltmek için bana yadım edin lütfen.Saygılarımla.